مدیرکل زندانهای کردستان: اخلاق مداری از خصوصیات مهم یک مدیر موفق می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان جلسه شورای اداری زندانهای این استان با حضور مدیرکل، روسای زندانها و روسا و مسئولین ستاد اداره کل برگزار گردید.

در این جلسه هریک از روسای زندانها گزارشی مختصر از عملکرد مجموعه خود در حوزه های مختلف را ارائه داده و در نهایت با حضور حاضرین در جلسه راهکارهای رفع مشکلات و توسعه فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندانهای استان به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در این جلسه از شورای اداری زندانهای استان ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی و همچنین حادثه دردناک سقوط هواپیمای اوکراینی و شهادت تعدادی از هم میهنان در این سانحه ی دردناک گفت: مادامی که جبهه های حق علیه باطل وجود داشته باشند نام بزرگانی همچون سردار سلیمانی و هم رزمانش در دل و جان مردم وجود خواهد داشت و امیدواریم که بتوانیم رهروان خوبی برای آنان باشیم.

مدیرکل زندانهای کردستان در جمع روسای زندانها و مسئولین ستاد اداره کل، «اخلاق مداری» را از خصوصیات بارز یک مدیر موفق دانست و در این باره گفت: مدیرانی که اخلاق مداری را سرلوحه کار خود قرار می دهند، ضمن اینکه الگوی مناسبی برای مجموعه خود خواهد بود از سوی دیگر گفتار و سخنانش نیز نافذ و تاثیرگذار می باشد.

فتحی با بیان این مطلب که روسای زندانها بایستی به مقوله نهادینه کردن «وجدان و انضباط کاری» در میان مجموعه خود توجه نمایند خاطرنشان کرد: هیچ‌ جامعه‌ای‌ بدون‌ نظم‌ و انضباط‌ ‌ قادر به‌ تعالی‌ نیست و در زندانها نیز به عنوان جامعه ای کوچک اما با تمامی نیازهای یک جامعه بزرگ، نیل به رسالت مهم سازمانی که همان «بازاجتماعی» نمودن مددجویان می باشد، در گرو نهادینه کردن و توجه به «وجدان و انضباط کاری» در مجموعه خواهد بود.

وی در قسمتی دیگر از سخنان خود، داشتن روحیه ی «نوآوری و خلاقیت» را از دیگر خصوصیات یک مدیر موفق قلمداد نمود و افزود: اگر مدیری نوآور و خلاق نباشد قطعا این معضل در میان کارکنانش نیز رسوخ خواهد نمود و نهایتا مجموعه دچار «روزمرگی» این آفت بزرگ در سیستم اداری خواهد شد.

مدیرکل زندانهای در ادامه جلسه شورای اداری زندانهای کردستان ضمن تاکید بر اهمیت توجه به مقوله کاهش جمعیت کیفری از سوی روسای زندانها بیان داشت: خوشبختانه ریاست محترم قوه قضائیه توجه ویژه ای  به کاهش جمعیت کیفری دارد که در این راستا مسئولین و روسای زندانها باید با استفاده از این فرصت پیش آمده با اجرای دقیق بخشنامه ها و دستورالعمل های این حوزه، زمینه نیل به سیاست های کاهش جمعیت کیفری در استان را فراهم نمایند.

فتحی تعامل بیش از پیش روسای زندانها با مسئولین قضائی را راهکاری اساسی در جهت کاهش جمعیت کیفری دانست و بیان نمود: بازدید قضات و مسئولین قضائی از زندانها و بیان مشکلات ناشی از افزایش جمعیتی کیفری از سوی روسای زندانها طی این بازدیدها، می تواند در استفاده از تاسیسات نوین قضائی (عفو، آزاد مشروط، تعلیق مجازات و …) از سوی قضات موثر واقع شود.

این عضو شورای قضائی استان از نقش مددکاران در رفع مشکلات مددجویان بالاخص در حوزه قضایی سخن به میان آورد و گفت:  مددکاران با اجرای دقیق دستورالعمل های حوزه کاری خود می توانند ضمن ایجاد آرامش روحی و روانی در مددجویان که پیش زمینه ای مهم برای ورود به سایر فعالیت های اصلاحی و تربیتی می باشد، با به حداقل رساندن مشکلات قضائی آنان، تسریع در روند آزادیشان را از زندان فراهم نمایند.

فتحی همچنین برنامه ریزی جهت ایجاد شغل و درآمد پایدار برای مددجویان در طول مدت حبس را لازم و ضروری دانست و تاکید نمود: ایجاد شغل برای مددجویان در طول مدت حبس علاوه بر اینکه اوقات فراغت آنها را به بهترین شیوه ممکن پر خواهد کرد از سوی دیگر با ایجاد درآمد پایدار، این قشر را از بسیاری از آسیب ها مصون خواهد نمود.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود وجود امنیت پایدار در زندانها را پیش زمنیه ورود به سایر فعالیت های اصلاحی و تربیتی قلمداد نمود و در این باره گفت: توجه به امنیت در زندانها می بایست بیش از هر چیز مورد توجه قرار گیرد چراکه در غیر این صورت سایر امور زندانبانی از جمله اقدامات اصلاحی و تربیتی نیز تحت الشعاع  قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*