فعالیت های حوزه کتاب و کتابخوانی در زندان مریوان توسعه خواهد یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، رئیس زندان مریوان با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان دیدار نمود.

در این جلسه طرفین ضمن بررسی تعاملات میان زندان و مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سنوات گذشته، راهکارهای توسعه بیش از پیش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان مددجویان زندان مریوان به بحث گذاشته شد.

طیب نادری رئیس زندان مریوان در این دیدار ضمن ارائه گزارشی مختصر از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در این زندان و در حوزه کتابخوانی گفت: خوشبختانه طی سال های گذشته اقدامات بسیار خوبی در راستای توسعه فرهنگ مطالعه در میان مددجویان صورت گرفته که از آن جمله می توان به برپایی نمایشگاه کتاب، مسابقات کتابخوانی، ایجاد قفسه های کتاب در هر اتاق، اجرای طرح کتاب اثرگذار و … اشاره نمود.

نادری با تاکید بر نقش مطالعه و کتابخوانی در میان مددجویان در راستای بازاجتماعی نمودن آنان اظهار داشت: یکی از راهکارهای ایجاد تغییر و تحول در میان مددجویان جهت بازگشت سعادتمندانه به جامعه، توسعه فرهنگ کتابخوانی در میان آنان می باشد که با تلاش پرسنل زندان، عوامل انگیزشی لازم در این خصوص در میان مددجویان صورت گرفته است.

رئیس زندان مریوان با اشاره به استقبال خوب مددجویان از نمایشگاه های کتاب که در زندان برگزار می گردد گفت: هرساله به مناسبت های مختلف، زندان مریوان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به برپایی نمایشگاه های کتاب با موضوعات متنوع می نماید که امیدواریم در آینده با توجه به استقبال خوب به عمل ، کمیت و کیفیت این نمایشگاه ها افزایش یابد.

افشار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مریوان نیز با تقدیر و تشکر از رئیس زندان مریوان به جهت توجه ویژه به کتابخوانی در میان زندانیان گفت: کتاب، یاری مهربان است که از زحمات و تلاش های اندیشمندان حاصل شده. وی افزود: جامعه ای موفق خواهد بود که افراد آن کتابخوان باشند و از این طریق همواره بر دانایی خود بیفزایند.

شایان ذکر است که در پایان این جلسه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مریوان اعلام نمود که در آینده کتابخانه زندان این شهرستان با همکاری مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی تجهیز خواهد گردید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*