فعالان فرهنگي و اجتماعي در زمينه مبارزه با اعتياد تلاش كنند

به گزارش خبرنگار ايرنا سليم كريمي شامگاه سه شنبه در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان كردستان در سنندج رويكرد چند سال اخير در حوزه مبارزه با اعتياد در كشور را اجتماعي دانست و افزود: برنامه هاي ابلاغي سال ۹۵نيز رويكرد اجتماعي دارند و براي اجرايي كردن اين برنامه ها نيازمند تلاش هرچه بيشتر فعالان فرهنگي و اجتماعي هستيم.
او حفظ و ارتقا سلامت و امنيت سرمايه هاي اجتماعي را از اهداف اصلي برنامه هاي مبارزه با اعتياد دانست و گفت: در اين زمينه رسانه ها مي توانند نقش بسيار موثري داشته باشند و از اين رو خواستار همكاري و تعامل هرچه بيشتر رسانه ها هستيم.
او به شناسايي ۱۴نوع مخاطب در مقوله مبارزه با اعتياد و پيشگيري اشاره كرد و گفت: در قالب برگزاري كارگاه ها و دوره هاي آموزشي مربياني را براي ارائه آموزش هاي لازم به جامعه هدف آموزش مي دهيم.
مديركل امور اجتماعي استانداري كردستان نيز در اين جلسه برنامه هاي حوزه مبارزه با مواد مخدر را سنتي و قديمي دانست و خواستار تجديد نظر در شيوه هاي اجرايي اين برنامه ها شد.
جمال ارشدي خواستار تشكيل تيم علمي براساس اهداف شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر در استان شد و افزود: هر تيم با حضور اساتيد دانشگاهي شيوه هاي اجرا را متناسب با اهداف شاخص سازي كند تا نتايج اثربخش و ملموسي حاصل شود.
معاون سلامت و تربيت بدني آموزش و پرورش كردستان نيز در اين جلسه نيز بر اولويت بندي طرح هاي مرتبط با حوزه آموزش و پرورش تاكيد كرد و گفت: بايد مدارس واقع در مناطق خطرپذير در اولويت برنامه هاي آموزشي قرار گيرند.
افشين خوشگوار با بيان اينكه ۲۰۷ مدرسه سال گذشته در استان تحت پوشش برنامه هاي آموزشي پيشگيري از اعتياد قرار گرفت افزود: اين رقم حدود ۱۵درصد از مدارس استان است كه بايد اولويت بندي مبتني بر مدارس واقع در مناطق پرخطر انجام شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*