شرکت پرسنل زندانهای کردستان در کارگاه آموزشی با موضوع «ایدز»

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی این استان، کارگاهی آموزشی با موضوع «ایدز» با حضور پرسنل مراکز اصلاحی و تربیتی سطح شهر سنندج برگزار گردید.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: در این کارگاه یک روزه که با هدف آشنایی هرچه بیشتر پرسنل زندانها با بیماری ایدز برگزار شد، آموزش های لازم در خصوص راه های تشخیص، درمان و پیشگیری از این بیماری با حضور یکی از اساتید مجرب حوزه بیماری های عفونی، برای حاضرین تبیین گردید.

مدیرکل زندانهای کردستان با تاکید بر اهمیت برگزاری اینچنین دوره هایی برای پرسنل مراکزی همچون زندانها بیان داشت: با توجه به آسیب زا بودن کار در محیط هایی همچون زندان، لازم می باشد تا پرسنل این مراکز در حوزه های مختلف بالاخص حوزه های بهداشتی آموزش های لازم را فرا گیرند.

ابراهیمی یکی از مهمترین برنامه های زندانهای این استان در هفته ایدز را انجام تست HIV به صورت اختیاری از تمامی پرسنل دانست و اظهار داشت: یکی از ویژه برنامه های زندانهای کردستان در هفته ایدز علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی، انجام تست های Hiv (به صورت اختیاری) از تمامی پرسنل مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان بود که به نوبه خود در خور توجه بود.

وی با تاکید بر این موضوع که آموزش مسائل بهداشتی و درمانی به مددجویان نیز در طول سال و به صورت مستمر صورت می گیرد خاطر نشان کرد: با توجه به بسته بودن محیط زندان، در صورت بروز بیماری های واگیردار امکان شیوع آن در میان سایر مددجویان و حتی و پرسنل نیز دور از انتظار نیست لذا در این راستا برنامه های بیماریابی از سوی پزشکان زندانهای استان به صورت مستمر انجام می پذیرد تا به این ترتیب اگر چنانچه هرگونه علائمي از بروز بیماری در میان مددجويان مشاهده شود، روند درمان آنها در سریع ترین زمان ممکن صورت گیرد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*