سرکشی دادستان مرکز استان و مدیرکل زندانهای کردستان از تعدادی از خانواده های زندانیان نیازمند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان جباری دادستان مرکز استان به همراه فتحی مدیرکل زندانهای این استان از تعدادی از خانواده های زندانیان نیازمند تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان سرکشی و با آنان دیدار نمودند.

در این دیدار ضمن اهدای سبد کالا و همچنین مبالغی به صورت کارت هدیه، مشکلات این خانواده های نیازمند بررسی و دستورات لازم جهت رفع این مشکلات نیز صادر گردید.

جباری دادستان مرکز استان کردستان و رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان سنندج در پایان دیدار با خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان، حفظ کرامت انسانی و توجه به حقوق شهروندی این خانواده ها را ضروری دانست و گفت: خانواده های زندانیان هیچگونه نقشی در وقوع جرم ندارند و در این راستا بایستی اقدامات پیشگیرانه در جهت جلوگیری از آسیب های متعددی که پیش روی این خانواده ها است بایستی صورت گیرد.

وي با بيان اينكه قرباني واقعي جرم، خانواده زندانيان هستند، تصريح كرد کرد : باید تلاش شود تا کمک به خانواده های آبرومند زندانیان در جامعه به یک ارزش و فرهنگ حسنه تبدیل شود.

جباری دادستان مرکز استان کردستان همچنین رسیدگی به تحصیل فرزندان مددجویان را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود : نباید هیچ یکی از فرزندان زندانیان از تحصیل باز بمانند و در این خصوص لازم است تدابیر مناسب توسط انجمن های حمایت زندانیان اندیشیده و موانع ادامه تحصیل فرزندان زندانیان رفع گردد و ترتیبی اتخاذ گردد تا اگردانش آموزی در تحصیل با مشکل مواجه شده است بلافاصله شناسایی و مشکل وی برطرف گردد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان نی در این خصوص گفت: در حال حاضر ۲۵۰ خانواده با بیش از ۶۰۰ عائله تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان سنندج می باشند که خدماتی از جمله مستمری ماهیانه، کمک هزینه های تحصیلی و ازدواج، کمک هزینه های درمانی، دوره های آموزش مهارت های اساسی زندگی و … به آنان ارائه می گردد.

مدیرکل زندانهای کردستان خانواده های زندانیان را از آسیب پذیرترین اقشار جامعه دانست و اظهار داشت: این خانواده ها علاوه بر تحمل مشکلات اقتصادی، عدم حضور سرپرست خانواده را نیز تجربه می کنند که این موضوع آسیب های متعددی را متوجه آنان می نماید.

فتحی مدیرکل زندانهای استان با اشاره به اصل شخصی بودن مجازات و اهمیت توجه به آن گفت: بر اساس این اصل، فردی که به سبب ارتکاب جرم روانه زندان می شود تبعات این مجازات نباید به خانواده و اطرافیان وی سرایت کند که در این راستا صرفا با اتکا بر کمک های انجمن حمایت زندانیان و منابع محدود درآمدی آن نمی توان آن طور که شایسته است مشکلات این خانواده های آسیب پذیر را کاست که در این راستا حمایت های مردم، خیرین و سایر دستگاه های ذیربط را می طلبد تا به کمک آنان بتوان آسیب هایی که خانواده های زندانیان با آن مواجه هستند را به حداقل ممکن رساند.

فتحی حمایت از خانواده های زندانیان را موجب پیشگری از وقوع بسیاری از ناهنجاری ها در جامعه دانست و در این خصوص گفت: خانواده های زندانیان نیز عضوی از جامعه هستند و چنانچه آسیبی متوجه این خانواده ها گردد قطعا تبعات آن کل جامعه را به خود دچار خواهد نمود.

مدیرکل زندانهای کردستان در تکمیل سخنان خود افزود: در طول ماه مبارک رمضان کمک هایی در قالب کارت هدیه و سبدکالا که از سوی مساعدت های مقام معظم رهبری، خیرین و مسئولین استان کردستان، بسیج دانشجویی و جمعیت جوانان گام دوم انقلاب اهدا گردیده بود در میان خانواده های زندانیان نیازمند توزیع گردید.

همچنین شایان ذکر است که در پایان این بازدید ها به فرزند یکی از زندانیان که به دلیل نداشتن موبایل با مشکل تحصیلی مواجه شده بود یک دستگاه گوشی هوشمند اهدا گردید.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*