سرپرست زندانهای کردستان در دیدار با مدیرکل صداوسیمای استان: ۳۱۴ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان تحمل محکومیت می نمایند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان محمد خسروی سرپرست زندانهای استان و مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان با دکتر عبدالملکی مدیرکل صدا وسیما دیدار نمود و خواستار حضور ایشان به عنوان همیار ستاد دیه در جلسات هیأت امناء شدند.

در این دیدار که در راستای ارتقاء تعاملات و همکاری جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان صورت گرفت، طرفین راهکارهای خود را در این خصوص بیان نمودند.

محمد خسروی سرپرست اداره کل زندانهای کردستان در این دیدار که جمعی از اعضای هیأت امنای ستاد دیه استان نیز وی را همراهی می نمودند، با ارائه گزارشی از عملکرد ستادیه استان در سال جاری، گفت: در حال حاضر تعداد ۳۱۴ زندانی جرائم غیرعمد به دلیل جرائمی از جمله بدهکاری مالی، مهریه، نفقه، تصادف، حوادث کارگاهی و … در زندان به سر می برند که برای آزادی آنان بیش از ۴۰ میلیارد تومان نیاز است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان، زندانیان جرائم مالی با جمعیت ۲۷۵ نفر را بیشترین تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در استان دانست و اظهار داشت: سایر زندانیان جرائم غیرعمد در استان را به ترتیب مهریه با ۳۲ نفر، تصادف و حوادث کارگاهی ۵ نفر و نفقه ۲ نفر تشکیل می دهند.  

خسروی تعدادی زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شده از ابتدای سال جاری تاکنون از طریق ستاد دیه را ۸۷ نفر اعلام نمود و در این خصوص اظهار داشت: میزان بدهی این تعداد زندانی جرائم غیرعمد بیش از ۹ میلیارد تومان بوده است.

دکتر عبدالملکی مدیرکل صداو سیمای استان کردستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد ستاد دیه در استان گفت: بایستی جامعه را بیش از پیش با اقدامات خیرخواهانه ی  این ستاد مردمی که اعضای آن را ریش سفیدان و چهره های محبوب و مردمی سطح استان تشکیل می دهند آشنا نمود که در این راستا صدا و سیما بر اساس رسالت خطیر خود این آمادگی را دارد تا ستاد دیه را در نیل به اهداف خداپسندانه خود همراهی نماید.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*