سرپرست زندانهای کردستان: اشتغال زندانیان کاهش آسیب در زندان ها و بالاخص جامعه را در پی خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان محمد خسروی سرپرست زندانهای این استان به اتفاق مدیر بنیاد تعاون زندانیان با هدف کمک به توسعه اشتغال مددجویان، با نقشبندی مدیرکل منابع طبیعی دیدار نمودند.

در این دیدار سرپرست زندانهای کردستان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال و حرفه آموزی در مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان، خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش مجموعه منابع طبیعی با زندان ها در این خصوص شد.

محمد خسروی سرپرست زندانهای کردستان در ادامه ی دیدار خود با مدیرکل منابع طبیعی استان، بیکاری و عدم اشتغال افراد به حرفه و شغل مناسب را یکی از دلایل وقوع جرم در جامعه دانست و در این خصوص گفت: آمارها حاکی از آن است که بسیاری از افرادی که به زندان وارد می شوند کسانی هستند که بیکار یا فاقد شغل مناسب می باشند که در این راستا لازم است تا تمامی مسئولین و دست اندرکاران کمر همت بسته و تمام تلاش خود را در جهت به حداقل رساندن معضل بیکاری در جامعه انجام دهند.

سرپرست زندانهای کردستان پرکردن اوقات فراغت زندانیان را با استفاده از فعالیت ها و برنامه های هدفمند بالاخص فعالیت های حوزه اشتغال و حرفه آموزی را ضروری قلمداد نمود و اظهار داشت: توسعه اشتغال و حرفه آموزی در زندانها علاوه بر اینکه از بسیاری از آسیب ها در این مراکز جلوگیری خواهد نمود از سوی دیگر با کمک به اشتغال زندانیان پس از آزادی از زندان، زمینه پیشگیری از آسیب ها در جامعه را نیز سبب می شود.

شایان ذکر است که در پایان این دیدار، مدیرکل منابع طبیعی استان نیز آمادگی خود جهت حمایت از زندانیان در بحث اشتغال را اعلام نمود.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*