سرپرست اداره کل زندانهای کردستان: کاهش جمعیت کیفری زندانها، پیشبرد اهداف اصلاحی و تربیتی در این مراکز را موجب خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان کارگروه کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان با حضور خسروی سرپرست اداره کل زندانها و همچنین دکتر رشیدی معاون قضائی و آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان تشکیل جلسه داد.

در این جلسه، بخشنامه اخیر ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری مورد بررسی قرار گرفت و اقدامات لازم جهت عملیاتی شدن هرچه بهتر و سریعتر  مفاد این بخشنامه در مراکز اصلاحی و تربیتی استان صورت گرفت.

محمد خسروی سرپرست اداره کل زندانهای کردستان در ابتدای این جلسه کاهش جمعیت کیفری زندانها را از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مورد تاکید ریاست محترم قوه قضائیه حضرت آیت الله رئیسی دانست و گفت: رسالت سازمان زندانها اصلاح و تربیت افراد بزهکار و کمک به بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه می باشد اما زمانی شاهد پیشبرد و محقق شدن کامل این رسالت خطیر خواهیم بود که تعداد مددجویان کاهش یافته و  به حد متعادلی برسد.

سرپرست اداره کل زندانهای کردستان تعامل و همکاری میان زندانها و دادگستری های سطح استان را مثال زدنی دانست و گفت: خوشبختانه طی سالهای گذشته بازدید مستمر و هدفمند قضات و مسئولین قضائی استان از زندانها، توانسته تاثیر بسزایی در آرامش روحی و روانی مددجویان و همچنین حرکت در مسیر کاهش جمعیت کیفری زندانها داشته باشد که این مهم با روی کار آمدن آیت الله رئیسی به عنوان ریاست قوه قضائیه نیز افزایش یافته است.

خسروی در ادامه سخنان خود از تلاش شبانه روزی کارکنان زندانهای استان در جهت نیل به سیاست های کاهش جمعیت کیفری خبر داد و گفت: روسای زندانهای استان همواره بخشنامه ها و دستورالعمل های کاهش جمعیت کیفری را به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار می دهند تا به این ترتیب شاهد بهره مندی حداکثری زندانیان از مفاد این دستورالعمل ها باشیم.

سرپرست اداره کل زندانهای کردستان در پایان سخنان خود کاهش جمعیت کیفری زندانها را موجب کاهش آسیب در جامعه دانست و خاطر نشان کرد: با ورود هر فرد به زندان این تنها شخص زندانی نیست که با مشکلات متعدد مواجه می شود بلکه خانواده وی نیز به تبع در حبس بود سرپرست خانواده دچار آسیب های گوناگونی خواهند شد که می توان با کاهش جمعیت زندانها این قیبل آسیب ها را به حداقل ممکن رساند.

شایان ذکر است که در پایان، مصوبات این جلسه جهت اجرا به تمامی زندانهای استان ابلاغ گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*