سرپرست اداره کل زندانهای کردستان: مسئولین حفاظت اطلاعات نقش بسزایی در حفظ و نگهداری از سرمایه های انسانی سازمان را دارند

اولین نشست تخصصی سرپرست اداره کل زندانهای کردستان با مسئولین حفاظت اطلاعات زندانهای این استان برگزار گردید.

محمد خسروی سرپرست اداره کل زندانهای کردستان درابتدای این نشست ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: مسئولین حفاظت و اطلاعات در زندانها رسالت حساس و دشواری را در راستای ارتقاء سطح امنیت این مراکز عهده دار می باشند.

سرپرست اداره کل زندانهای کردستان حفظ و نگهداری از پرسنل را از اولویت های کاری مسئولین حفاظت و اطلاعات دانست و اظهار داشت: جذب و به کارگیری نیرو در شرایط کنونی بسیار دشوار می باشد لذا در این راستا مسئولین حفاظت و اطلاعات بایستی با ارائه آموزش های لازم، پرسنل را از مواجه شدن با آسیب های گوناگونی که ممکن بر سر آنها قرار گیرد حفاظت کنند.

خسروی در این جلسه با بیان این مطلب که بسترسازی امنیت در زندانها از دیگر وظایف مسئولین حفاظت اطلاعات می باشد گفت: خوشبختانه امنیت و آرامش مثال زدنی بر زندانهای استان حاکم می باشد اما باید توجه داشت که این حاکمیت آرامش نباید موجبات غفلت و بی توجهی را ایجاد نماید چراکه زندانها آبستن حوادث هستند و باید هرلحظه آمادگی برخورد با هرگونه رویداد ناگواری را داشت.

سرپرست اداره کل زندانهای کردستان جهل از قوانین و مقررات را یکی مهمترین دلایل گرفتار شدن پرسنل در آسیب های شغل زندانبانی دانست و خاطرنشان کرد: آمارها حاکی از آن است که متاسفانه تعدادی  از پرسنل به دلیل نداشتن آگاهی های لازم نسبت به وظایف خود در شغلی که عهده دار می باشند به صورت ناخواسته دچار آسیب هایی شده اند که جبران آنها در برخی موارد غیرممکن بوده است لذا می طلبد تا مسئولین حفاظت اطلاعات در این خصوص ورود پیدا کرده و درصدد ارتقاء سطح دانش شغلی پرسنل برآیند.

خسروی سرپرست اداره کل زندانهای کردستان در ادامه سخنان خود مسئولین حفاظت اطلاعات را چشم بینای سازمان دانست و گفت: مسئولین حفاظت اطلاعات می بایست افرادی بردبار و حلیم بوده تا به این ترتیب سایر کارکنان بتواند مشکلات خود را به راحتی با آنان در میان بگذارند.

وی وقوع هرگونه حادثه و رویداد ناگوار در زندانها را برای نظام هزینه بردار دانست و بیان داشت: زندانها از جمله مراکز حساس و امنیتی در کشور محسوب می شوند لذا بایستی با برنامه ریزی و و اقدامات پیشگیرانه از وقوع هرگونه حوادث در زندانها جلوگیری کرد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*