رهایی جوان سقزی از چوبه دار پس از ۱۴ سال

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان با پیگیری های مستمر واحد مددکاری زندان و همچنین با وساطت مسئولین، ریش سفیدان و معتمدین شهر سقز، یک جوان سقزی که در یک نزاع دسته جمعی موجب قتل جوانی دیگر شده بود، امروز با گذشت اولیاء دم از حق قانونی خود، از مرگ حتمی نجات یافت.

محمد خسروی سرپرست زندانهای کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: این زندانی در سال ۸۴ و در حالیکه فقط ۲۰ سال سن داشت طی یک نزاع دسته جمعی موجب قتل یک جوان سقزی شده بود که خوشبختانه در سحرگاه امروز خانواده علیزاده (خانواده مقتول) در حالیکه می توانستند حکم قصاص قاتل فرزندشان را اجرا کنند ، از حق قانونی خود گذشت نموده و با این حرکت انسان دوستانه ی خود زندگی مجدد را به قاتل فرزندشان هدیه کردند.

خسروی ضمن تقدیر و تشکر از خانواده علیزاده به خاطر این اقدام خداپسندانه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون مددکاران زندانهای کردستان با همکاری ریش سفیدان و چهره های سرشناس استان ضمن اخذ رضایت از اولیاء دم مانع از اجرای ۱۰ حکم قصاص در استان شدند که امروز شاهد یازدهیمن مورد از آن بودیم.

سرپرست زندانهای کردستان گذشت و فداکاری را از خصوصیات بارز مردم کردستان دانست و بیان نمود: خوشبختانه هر ساله در استان کردستان اینچنین صحنه‌های باشکوهی که نمایانگر فداکاری و انسانیت است را شاهد هستیم.

خسروی با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام به گذشت و فداکاری اظهار داشت: انسان در عفو و گذشت است که می‌تواند ارزش و جایگاه واقعی خویش را به دست آورد که این مسئله به ویژه در شرایطی سختی همچون اجرای حکم قصاص و غیره خود را نشان می‌دهد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*