رئیس سازمان زندانهای کشور در جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران: هیچ خط قرمزی برای ریاست محترم قوه قضائیه در مبارزه با فساد وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان دکتر علی اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندانهای کشور در سفر خود به کامیاران در جلسه شورای اداری این شهرستان حضور یافت .

دکتر جهانگیر در این جلسه هدف از بازدید ریاست محترم قوه قضائیه به کردستان را قرار گرفتن در جریان مشکلات و مسائل قوه قضائیه در استان دانست و گفت: پس از انتصاب آیت الله رئیسی به سمت رئیس قوه قضائیه در کشور، برنامه های تحولی ایشان با تایید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ابلاغ گردید که این سلسله سفرهای استانی نیز در راستای همین برنامه های تحولی می باشد.

وی افزود: در این سفرهای استانی اطلاعات و آگاهی های لازم در خصوص مشکلات مردم و دستگاه های وابسته به قوه قضائیه به دست خواهد آمد و با برنامه ریزی و پیگیری هایی که صورت می گیرد در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات و فعالیت های جهادی در این عرصه صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان این مطلب که اجرا و توسعه عدالت در جامعه بر عهده قوه قضائیه می باشد اظهار داشت: بحث مبارزه با فساد و پیشگیری از جرائم از دغدغه های قوه قضائیه می باشد که البته از گذشته اقدامات زیادی نیز در این خصوص صورت گرفته اما متاسفانه آنچه که بتواند کام مردم را شیرین کند تا به حال احساس نشده است.

دکتر اصغرجهانگیر با تاکید بر جدیت رئیس محترم قوه قضائیه در مبارزه با فساد در جامعه گفت: هیچ خط قرمزی برای ریاست محترم قوه در مبارزه با فساد وجود ندارد.

نماینده رئیس قوه قضائیه در سفر خود به شهرستان کامیاران و در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر مبارزه با فساد و تبعیض در جامعه خاطرنشان کرد: آن چیزی که به گفته مقام معظم رهبری جامعه از آن رنج می برد کمبودها نیست بلکه تبعیض هایی است که در مباره با فساد صورت می گیرد که ریاست محترم قوه قضائیه در راستای منویات رهبر انقلاب اقدامات خود را شروع کرده که طی چند ماهه اخیر نیز شاهد تحولات خوبی بوده ایم.

دکتر جهانگیر سوء مدیریت را یکی از دلایل گسترش جرائم در جامعه قلمداد نمود و در این خصوص گفت: دولت و همه دستگاه های اجرایی بایستی وظیفه خود را به درستی و با دقت انجام دهند تا به این ترتیب شاهد پیشگیری و کاهش بسیاری از جرائم در جامعه باشیم.

ایشان در ادامه سخنان خود اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها را قابل قبول ارزیابی نمود و بیان داشت: تلاش های زیادی در جهت کاهش جمعیت کیفری زندانها صورت گرفته است که در سایه این تلاش ها موفق شده ایم در طول ۱۰ سال گذشته برای اولین بار آمار جمعیت کیفری کشور را به زیر دویست هزار نفر برسانیم و این مهم نشان دهنده این است که همکاران اداری و قضائی در سراسر کشور در تلاش هستند تا سیاست های کاهش جمعیت کیفری  که مورد تاکید ریاست محترم قوه قضائیه و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می باشد در جامعه به درستی اجرایی شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*