دکتر جهانگیر در جمع کارکنان دستگاه های وابسته به قوه قضائیه در شهرستان کامیاران: توجه به نیروی انسانی کارآمد در قوه قضائیه بایستی مورد توجه قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان دکتر اصغر جهانگیر در ادامه سفر خود به شهرستان کامیاران، با کارکنان دستگاه های مختلف وابسته به قوه قضائیه در این شهر دیدار نمود.

دکتر جهانگیر در این دیدار توجه به نیروی انسانی کارآمد و اثربخش را در مجموعه قوه قضائیه لازم و ضروری قلمداد نمود و گفت: تمامی اقدامات چه در دولت و چه در سیستم قضائی باید به سمت و سویی هدایت شود که فاصله ها و خلا های ایجاد شده از بین برود که یکی از راهکارهای مهم در این خصوص توجه به نیروی انسانی به عنوان مهمترین سرمایه کشور است.

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور توسعه عدالت در جامعه را از وظایف ذاتی قوه قضائیه دانست و بیان داشت: کارکنان اداری و قضائی دستگاه های وابسته به قوه قضائیه در حقیقت سکاندار اجرا و توسعه عدالت در جامعه می باشند که در این راستا توجه ویژه به نیروهای انسانی توانمند بالاخص در مناطق محرومی همچون استان کردستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دکتر جهانگیر آمار جرائم مواد مخدر در کردستان را نسبت به میانگین کشوری پایین تر دانست و اظهار نمود: خوشبختانه در حال حاضر کمتر از ۱۶درصد جرائم در کردستان مربوط به مواد مخدر می باشد که این مهم حاکی از سلامت و فرهنگ عظیم مردم این خطه از کشور می باشد.

ایشان توجه بیش از پیش قضات به مقوله کاهش جمعیت کیفری را نیز ضروری دانست و گفت: کاهش جمعیت کیفری به معنای آزادی بدون حساب و کتاب زندانیان بالاخص زندانیانی که امنیت جامعه را با خطر مواجه می سازند نیست بلکه منظور از کاهش جمعیت کیفری مواردی هست که می توان به جای استفاده از مجازات حبس از مجازات جایگزین حبس استفاده نمود.

رئیس سازمان زندانهای کشور با تاکید بر این موضوع که در دادسراها قرارهایی که صادر می شود نباید بی جهت منجربه به بازداشت و حبس افراد شود افزود: مجازات زندان هزینه های زیادی را به جامعه تحمیل می نماید و اگر این هزینه ها در قسمت های دیگری از جامعه از جمله در حوزه اشتغال و کارآفرینی هزینه شود قطعا شاهد کاهش بسیاری از آسیب ها و جرائم خواهیم بود.

نماینده رئیس قوه قضائیه در سفر خود به شهرستان کامیاران، اطاله دادرسی را یکی از مشکلات در دستگاه قضا دانست و گفت: عوامل متعددی در این معضل تاثیر گذار است که ازآن جمله می توان به کمبود نیروی انسانی، بودجه و امکانات و افزایش پرونده های ورودی اشاره نمود که امیدواریم با اجرای برنامه های تحولی که در دستور کار ریاست محترم قوه قضائیه می باشد معضل اطاله داراسی نیز حل شود.

دکتر جهانگیر در ادامه سخنان خود برخورد مناسب و توجه به کرامت انسانی افرادی که به هریک از دستگاه های وابسته به قوه قضائیه به عنوان ارباب رجوع مراجعه می کنند را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: مردم بایستی با مراجعه به دستگاه قضا به این باور و نتیجه برسند که «کار دلسوزانه» برای آنها انجام می شود.

رئیس سازمان زندانهای کشور در پایان سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های خستگی ناپذیر پرسنل دستگاه های وابسته به قوه قضائیه بیان نمود: امیدوارم که خداوند متعال به ما توفیق بدهد تا در عرصه اجرا و توسعه عدالت در جامعه  سهم خود را به درستی ادا کنیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*