در ۱۰ ماهه امسال صورت گرفت: رشد ۲۱ درصدی کشفیات مواد مخدر در کردستان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با اشاره به اقدامات ۱۰ ماهه امسال، گفت: طی این مدت یک تُن و ۱۸۹ کیلوگرم کشفیات انواع مواد مخدر داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، سلیم کریمی، امروز(۲۰ بمهن) در نشست فصلی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با اصحاب رسانه استان، اظهار کرد: رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر امروزه در تمامی دنیا انجام می شود و همین مسئله در کشور ما نیز مطرح شده و دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ دولتی به تنهایی نمی تواند با مواد مخدر مبارزه کند، افزود: در رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر باید هرکسی در هر جایگاهی به مبارزه با اعتیاد بپردازد که از جمله کانون‌های هدف، خانواده‌ها، محلات، محیط های آموزشی و محل‌های کاری هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با اشاره به اینکه حدود ۲۰ اداره در بحث مبارزه با مواد مخدر فعالیت می کنند، عنوان کرد: سازمان‌ها و انجمن‌های مردم نهاد نیز نقش موثری در این زمینه دارند.

وی با تاکید بر اینکه بحث همگانی کردن مبارزه با مواد امری ضروری است، تصریح کرد: رویکرد مبارزه با مواد مخدر برنامه‌ای بلندمدت، هزینه‌بر، فرصت بر و طاقت فرساست.

کریمی با بیان اینکه استفاده از سرمایه‌های انسانی در جهت پیشگیری از مصرف مواد مخدر امری ضروریست، ذکر کرد: باید هرکسی مسئول پیشگیری از اعتیاد خودش بوده و به این مسئله عمل کند.

وی در ادامه به اقدامات این نهاد در ۱۰ ماهه سال جاری اشاره و اعلام کرد: طی این مدت یک تُن و ۱۸۹ کیلوگرم کشفیات انواع مواد مخدر داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد رشد داشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان همچنین به افزایش ۱۱۲ درصدی دستگیری خرده فروشان مواد مخدر و ۴۴ درصدی معتادان متجاهر اشاره و تصریح کرد: همچنین در همین مدت ۲۸ محله آلوده و ۲۳ مکان مخروبه ساماندهی شدند.

وی به فعالیت ۶۰ مرکز خصوصی و سه مرکز دولتی MMT(متادون تراپی) اشاره و خاطرنشان کرد: سه مرکز دیگر نیز در آستانه راه اندازی بوده و هشت مرکز نیز در زندان‌های استان فعال هستند.

کریمی یادآور شد: سه مرکز گذری ترک اعتیاد و ۱۲ کمپ مردان و یک کمپ زنان نیز در استان کردستان دایر هستند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*