در راستای تحقق اهداف کاهش جمعیت کیفری صورت گرفت: رسیدگی به ۶۰ پرونده قضائی مددجویان زندان مرکزی سنندج

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان به منظور تحقق اهداف کاهش آمار جمعیت کیفری زندان مرکزی سنندج جلسه شورای طبقه بندی این مجموعه اصلاحی و تربیتی با حضور کلی وند قاضی ناظر زندان و معاون دادستان مرکز استان، رئیس زندان و اعضای جلسه در محل اتاق رئیس زندان تشکیل گردید.

در این جلسه تعداد ۶۰ پرونده مطرح و توسط اعضای جلسه بررسی و به مددجویان واجد شرایط به تعداد ۵۰ نفر مرخصی، آزادی مشروط و اشتغال به کار اعطا گردید.

عزیز حیدری رئیس زندان مرکزی سنندج در این راستا توضیح داد: جلسه شورای طبقه بندی و توجه به کارگروه ۵۷ که در راستای کاهش آمار موجودی مددجویان تشکیل گردیده است گام مهمی درجهت تحقق اهداف کاهش آمار جمعیت کیفری مددجویان است. وی افزود: رسیدن به این مهم توسعه فعالیت های اصلاحی و تربیتی با اختصاص برنامه های مختلف بازپروری را فراهم آورده و ایجاد این بستر زمینه ساز بازگشت سعادتمندانه مددجویان به اجتماع و حفظ حریم خانوادگی است.

کلی وند معاون دادستان مرکز استان کردستان نیز در این خصوص گفت: تشکیل جلسات شورای طبقه بندی بطور مستمرو رسیدگی به پرونده های واجد شرایط مددجویان و ایجاد زمینه های اشتغال و بهره مندی از آزادی مشروط و اشتغال به کار از مهمترین برنامه های توجه به حقوق شهروندی و کرامت انسانی مددجویان در راستای تحقق اهداف انسانی و سازمانی کاهش آمار و جمعیت کیفری زندانها می باشد.

در پایان این جلسه قاضی ناظر زندان از خوابگاه های مختلف مددجویان بازدید و به صورت چهره به چهره با آنان دیدار نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*