در آستانه عید نوروز: خیر کردستانی ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد را از زندان آزاد نمود

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان یک خیر سنندجی که خواست نامش فاش نشود با پرداخت یک میلیارد و پانصد میلیون ریال ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد را آزاد و در آستانه سال نو آنان را به آغوش گرم خانواده هایشان بازگرداند.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان با اعلام این خبر گفت: این فرد نیک اندیش پس از آشنایی با اهداف متعالی و خیرخواهانه ی ستاد دیه و آسیب هایی که پیش روی زندانیان جرائم غیرعمد و خانواده های آنان می باشد، در محل این ستاد مردمی حضور یافت و با پرداخت مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال، زمینه آزادی ۱۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان را که به دلیل بدهکاری مالی در زندان تحمل حبس می نمودند را فراهم نمود.

مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد مردمی دیه استان، خیرخواهی و نیک اندیشی را از خصوصیات بارز مردم کردستان قلمداد نمود و اظهار داشت: مردم و خیرین از حامیان اصلی ستاد دیه استان می باشند که همواره با حضور موثر خود، موجبات دلگرمی افرادی که در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند را فراهم می نمایند.

 وی این باره افرود: این حس نیک اندیشی حتی در میان شاکیان پرونده های زندانیان جرائم غیرعمد نیز مشاهده می شود به طوریکه در طول سال ۹۶ این افراد با گذشت و چشم پوشی از بیش از شش میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون تومان از حق خود زمینه آزادی بسیاری از زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد را فراهم نمودند.

وی از آزادی ۲۶۵ زندانی جرائم غیرعمد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: این افراد به دلیل جرائمی همچون مهریه، نفقه، تصادف، حوادث کارگاهی، بدهکاری مالی و … در زندان به سر می بردند که این تعداد آزادی زندانیان جرائم غیرعمد نسبت به سال ۹۵ بیش از ۳۳درصد رشد از خود نشان می دهد.

ابراهیمی در ادامه تعداد زندانیان جرائم غیرعمد استان را بیش از ۳۰۰ نفر اعلام نمود و افزود: برای آزادی این تعداد زندانی بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال نیاز می باشد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*