دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان عنوان کردرشد ۲۱ درصدی کشفیات مواد مخدر در کردستان

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سلیم کریمی چهارشنبه شب در شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان که با حضور قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: اجتماعی‌کردن مبارزه با مواد مخدر از مهم‌ترین اولویت‌های شورای مبارزه با مواد مخدر کردستان است.

وی با بیان اینکه گام‌های بسیار خوبی در این خصوص برداشته شده است، گفت: در زمینه برگزاری جلسات از نظر کمیت جزو ۳ استان برتر کشور بوده‌ایم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با اش
اره به برگزاری ۱۹۰ جلسه استانی و رشد ۳٫۷ درصدی در این زمینه، افزود: ۱۲۸ جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور فرمانداران در سطح شهرستان‌ها برگزار شده است.

به گفته کریمی، شورای مبارزه با مواد مخدر استان در همه شاخص‌ها در استان موفق عمل کرده و این برنامه‌ها در سال‌جاری نیز با جدیت خاصی دنبال خواهد شد.

وی از فعالیت ۷۸ سمن در حوزه پیشگیری، درمان و مبارزه با اعتیاد در استان خبر داد و گفت: بیش از ۵۰ درصد از سمن‌های فعال در حوزه اعتیاد در سال گذشته مورد حمایت قرار گرفته‌اند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان تصریح کرد: توسعه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد برای طیف‌های مختلف در سطح استان از دیگر اقداماتی بود که در سال گذشته با جدیت خاص دنبال و حرکت‌های مناسبی در این زمینه انجام گرفت.

کریمی با بیان اینکه ۳۷۰ مدیر مدارس استان زیرپوشش آموزش‌های لازم قرار گرفته‌اند، اظهار داشت: ۴۰ کارگاه آموزشی در مدارس سطح استان برگزار شده است.

وی خواستار حمایت از کاشفین مواد مخدر به ویژه در بحث پیشتازها شد و افزود: باید خلاء‌هایی که در حوزه کشف پیشتازها وجود دارد پر شود.

به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان، براساس آمار ۳۵ درصد آلودگی به مواد مخدر در استان تریاک، ۱۵ درصد هشیش و ۱۵ درصد هروئین است.

کریمی به اقدامات مبارزه‌ای در خصوص مقابله با خورده فروشان مواد مخدر اشاره کرد و بیان داشت: در سال گذشته ۴۰۰ نفر خورده فروش و ۸۵ محله در سال گذشته در سطح استان ساماندهی شده است.

وی از کشف یک‌ تن و ۲۴۹ کیلوگرم مواد مخدر در استان طی سال گذشته خبر داد و افزود: در زمینه کشفیات مواد مخدر در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ رشد ۲۱ درصدی داشته‌ایم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان اظهار کرد: ۴ هزار و ۱۷۴ نفر در زمینه مواد مخدر در سال گذشته دستگیر شده‌اند، گفت: در این حوزه نسبت به سال ۹۳ بیش از ۷ درصد افزایش داشته است.

کریمی از شناسایی و متلاشی کردن ۲۵ باند قاچاقچی مواد مخدر در سال گذشته در استان خبر داد و اظهار کرد: در بحث شناسایی باندهای قاچاق در سال گذشته ۸ درصد نسبت به سال ۹۳ رشد داشته است.

وی با بیان اینکه براساس آمار موجود ۳۵ درصد از زندانیان در استان مربوط به مواد مخدر هستند، افزود: ۵۹ مرکز غیردولتی و ۱۳ مرکز دولتی در استان فعال هستند.

به گفته دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان، ۸ هزار و ۶۵۹ نفر در سال گذشته در مراکز ام‌.ام‌.تی و ۹۰ نفر در ۲ مرکز نگهداری کاهش آسیب‌های تبصره ۲ ماده ۱۶ زیرپوشش خدمات درمانی قرار گرفته‌اند.

کریمی از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به ۲ هزار و ۶۳۸ نفر طی سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: اجرای طرح نهضت مسجد پیشگیری با توجه به ظرفیت‌ بالای استان در این حوزه از اولویت‌های مهم استان در سال‌جاری است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*