اعطای حکم پسندیده رئیس جدید زندان مرکزی سنندج

دادستان مرکز استان در مراسم تکریم و معارفه رئیس زندان مرکری سنندج: دروغ پردازی و فرافکنی نسبت به زندانها حربه جدید دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان مراسم تکریم و معارفه رئیس زندان مرکزی سنندج با حضور دادستان مرکز استان، مدیرکل زندانها، قاضی ناظر بر زندان و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان سنندج در سالن اجتماعات زندان سنندج برگزار گردید.

جباری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان در ابتدای این مراسم با اشاره به تفاوت های میان نظام زندانبانی اسلامی با نظام زندانبانی در جوامع غربی گفت: در زندانبانی اسلامی به زندانی به عنوان فردی بالفطره مجرم و جنایتکار نگریسته نمی شود بلکه به عنوان عضوی از جامعه و کسی که باید با اجرای اقدامات اصلاحی و تربیتی به جامعه بازگردد نگریسته می شود.

دادستان مرکز استان کردستان با اشاره به این سخن از بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند «زندانها را به دانشگاه تبدیل کنید» بیان داشت: ضعف ایمان و جهل نسبت به قوانین از مهم ترین دلایل وقوع جرم در جامعه می باشد و در این راستا و از منظر روایات، فقه اسلامی، قرآن کریم و همچنین اندیشه امام (ره) بایستی تحولات اساسی در شخصیت فردی و اجتماعی فرد زندانی در مدت زمان تحمل حبس صورت پذیرد تا به این ترتیب زندان و پدیده حبس خروجی مدنظر نظام زندانبانی اسلامی را محقق سازد که این وظیفه خطیر و در عین حال دشوار را زندانبانان عهده دار می باشند.

جباری در ادامه سخنان خود با تاکید بر این موضوع که هیچ جرم و بزهی، زندانی را انسانیت و انسان بودن به دور نخواهد کرد افزود: از دیدگاه دین مبین اسلام، قرآن و همچنین روایات متعدد از پیامبر (ص) و معصومین (ع)، کرامت انسانی زندانیان موضوعی است که همواره بایستی مورد توجه قرار گیرد چراکه اصل زندانبانی اسلامی نیز در سایه توجه به «کرامت انسانی زندانیان» محقق می گردد.

دادستان مرکز استان کردستان در قسمتی دیگر از سخنان خود، دروغ پردازی نسبت به زندانها را حربه جدید دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان قسم خورده نظام، از آنجائیکه توانایی مقابله با نظام فکری و اعتقادی دین مبین اسلام را ندارند لذا با فرافکنی و دروغ پردازی نسبت به زندانها، سعی دارند تا دست آوردهای نظام در این حوزه را با چالش مواجه سازند که خوشبختانه در این خصوص نیز با شکست روبه رو شده اند.

جباری رسالت سازمان زندانها را رسالتی بسیار مهم دانست و گفت: خوشبختانه در زندانهای کشور و به تبع آن در استان کردستان اقدامات قابل توجهی در راستای نیل به سیاست های نظام زندانبانی اسلامی که همان «اصلاح و بازاجتماعی نمودن افراد بزهکار است» صورت گرفته است که جای تقدیر و تشکر دارد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان نیز با اشاره به اینکه کمبود نیروی انسانی و امکانات، دشواری های شغل زندانبانی را در استان دوچندان نموده است اظهار داشت: خوشبختانه کارکنان خدوم و زحمتکش زندانهای استان با درک صحیح نسبت به شغل خود که همان بازاجتماعی نمودن افراد آسیب دیده و کمک به سلامت جامعه است، دشواری ها را کنار زده و دست آوردهای خوبی را در عرصه زندانبانی به ارمغان آورده اند.

مدیرکل زندانهای کردستان «شیوع ویروس کرونا در زندانها» را از آخرین دروغ پردازی های ابررسانه های دشمنان نظام نسبت به زندانها قلمداد نمود و در این خصوص گفت: خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته از سوی مسئولین قضائی و پرسنل تلاشگر حوزه بهداشت و درمان زندانهای استان تاکنون هیچ مورد مشکوکی از ابتلا به ویروس کرونا در زندانهای استان مشاهده نگردیده و این در حالی است که بر اساس اخبار منتشر شده از رسانه های آمریکائی، آمار ابتلا و مرگ و میر در زندانهای این کشور بسیار بالا است.

فتحی اعطای مرخصی به زندانیان در ایام عید نوروز امسال در کشور را یکی از دست آوردهای مهم قوه قضائیه در حوزه زندانبانی دانست و اذعان داشت: در استان کردستان نیز بیش از ۵۰ درصد از محکومین در اجرای بخشنامه ریاست محترم قوه قضائیه، در عید نوروز به مرخصی اعزام شدند.

این عضو شورای قضائی استان اعطای بیش از ۳۰۰۰  گواهینامه مهارت به مددجویان زندانهای کردستان در ۷۲ رشته مهارتی در سال ۹۸ را یکی دیگر اقدامات حقوق بشری در زندانهای استان دانست و بیان نمود: متاسفانه از آنجائیکه دشمنان نظام تاب دیدن اینگونه اقدامات حقوق بشری در زندانها که برگرفته از فقه پویای اسلام می باشد را ندارند لذا دروغ پردازی نسبت به اینگونه مراکز حساسِ نظام را در رأس امور خود قرار داده اند.

مدیرکل زندانهای کردستان در پایان سخنان خود با تقدیر و تشکر از حمایت های بی دریغ مسئولین قضائی از زندانها در استان اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به تعامل هدفمند و بسیار خوبی که میان زندانها و دادگستری ها در سطح استان وجود دارد لذا همواره شاهد دست آوردهای خوبی در حوزه های مختلف اصلاحی و تربیتی می باشیم.

لازم به ذکر است که در این مراسم از زحمات چندین ساله قاسم نادری در سمت رئیس زندان مرکزی سنندج تقدیر و حیدر پسندیده طی حکمی از سوی مدیرکل زندانهای کردستان به این سمت منصوب شد.

همچنین قاسم نادری  با حکم مدیرکل زندانهای کردسان مسئولیت کانون اصلاح و تربیت سنندج را عهده دار شد.   

در پایان نیز از تعدادی کارکنان ساعی زندان مرکزی سنندج با اهدای لوح تقدیر و هدایایی به رسم بود قدردانی به عمل آمد.

 

جباری دادستان مرکز استان کردستان

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان

تقدیر از نادری رئیس سابق زندان مرکزی سنندج

اعطای حکم پسندیده رئیس جدید زندان مرکزی سنندج

تقدیر از کارکنان ساعی زندان مرکزی سنندج

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*