جشن گلریزان در شهر سنندج برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان، جشن گلریزان در سنندج و با حضور مسئولین، خیرین و اقشار مختلف جامعه در سینما بهمن این شهر برگزار گردید.

علی رشیدی رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان در ابتدای این مراسم، آغاز فعالیت ستاد دیه در کشور را سال ۱۳۸۰ اعلام نمود و گفت: از آن زمان تاکنون دو هزار و ۹۱۶ زندانی جرائم غیرعمد با همت مردم، خیرین و ستاد دیه از زندان آزاد شده اند.

وی افزود: در سال ۹۶ یک میلیارد و ۴۰۱ میلیون تومان و در سال گذشته یک میلیارد و ۷۲ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی ستاد دیه استان به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اختصاص داده شد که به ترتیب زمینه آزادی ۲۷۷ و ۲۰۱ نفر را فراهم نموده است.

رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان ادامه داد: در سال ۹۶ یک میلیارد و ۲۱۵ میلیون تومان و در سال گذشته یک میلیارد و ۶۲۳ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی ستاد دیه کشور برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان پرداخت شده است.

رشیدی گذشت شکات از حق خود را زمینه ساز آزادی تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد دانست و بیان نمود: شکات زندانیان جرائم غیرعمد در کردستان در سال ۱۳۹۶ هفت میلیارد و ۹۶۷ میلیون تومان و در سال گذشته هفت میلیارد و ۷۱۲ میلیون تومان از حق خود گذشت کردند که می توان گفت بخش عمده ی کمک های ستاد دیه به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از همین محل بوده است.

رشیدی معاون قضایی رئیس کل دادگستری کردستان با اشاره به این موضوع که هم اکنون ۳۲۸ زندانی نیازمند جرائم غیرعمد در زندانهای کردستان چشم انتظار دستان سخاوتمند خیرین می باشند خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۷۳ نفر به دلیل بدهکاری مالی، ۴۷ نفر مهریه،۳ نفر نفقه و ۵ نفر تصادف و حوادث کارگاهی در زندان تحمل حبس می نمایند که برای آزادی آنان بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان نیاز است.

آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم در جشن گلریزان گفت: برگزاری و حضور باشکوه در جشن گلریزان اقدامی ارزشمند و نشان از همبستگی و وحدت کردستانی هاست.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: کمک به نیازمندان سبب پاکی و رشد معنوی انسان ها و دور شدن از وابستگی ها و ظواهر دنیوی می شود.

وی با بیان اینکه دنیا فانی، زودگذر و محل موقتی برای زندگی انسان هاست خطاب به حاضرین در مراسم گفت: نیازمندان را فراموش نکنید و بدانید که خداوند پاداش نیکی ها و خوبی های بندگان را، هم در دنیا و هم در آخرت می دهد.

آیت الله حسینی شاهرودی برگزاری مراسم جشن گلریزان در کشور را حرکتی بسیار ارزشمند دانست ادامه داد: در این محفل معنوی علاوه بر آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، بسیاری از شرکت کنندگان نیز از اسارت نفس رهایی پیدا می کنند.

وی اظهار کرد: آزادی زندانیان جرائم غیرعمد سبب کاهش بسیاری از آسیب ها در جامعه می شود و امیدوارم همه دست به دست یکدیگر داده تا تمامی زندانیانی که به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی در زندان به سر می برند آزاد شوند.

نماینده ولی فقیه در کردستان در پایان سخنان خود با تاکید بر ضرورت پیروی از دستورات یادآور شد: حق تعالی ماه رمضان را در بین همه ماه های سال افضل قرار داده و باید انسان ها ارزش و عظمت این ماه و شب های قدر را درک کنند چراکه پاداش نیکی ها و اعمال خیر در این ماه چند برابر است.

علی اکبر یساقی نائب رئیس هیأت مدیره ستاد دیه کشور و دیگر سخنران این مراسم، کمک به نیازمندان بالاخص زندانیان جرائم غیرعمد را اقدامی ارزشمند و خداپسندانه عنوان کرد و اظهار داشت: کمک مردم به آزادی زندانیان زنگارها، تیرگی ها و شوربختی ها را در خانواده های آنان از بین برده و طراوت، پویایی، امید و روشنایی راجایگزین آن می کند.

یساقی دراین رابطه افزود: پس از آزادی یک زندانی جرائم غیرعمد، انگیزه های جدیدی در وی شکل می گیرد و تنور کار و کوره زندگی داغ می شود و فضای خانواده وی نیز پر از شادی و محبت شده که این همه تغییرات حاصل کمک های مردم و خیرین در جشن گلریزان می باشد.

وی با بیان اینکه «بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند» اظهار داشت: برگزاری جشن گلریزان مردم را به آبیاری لاله های غریب یعنی فرزندان زندانیان فرا می خواند و امیدواریم هرکس به اندازه توانایی خود در این اقدام خیرخواهانه مشارکت نماید.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*