تعامل میان زندانها و دانشگاه علوم پزشکی در کردستان گسترش خواهد یافت

در راستای توسعه و گسترش خدماتی بهداشتی و درمانی در مراکز اصلاحی و تربیتی کردستان، دکتر تشکریان مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندانهای کشور به همراه فتحی مدیرکل زندانهای استان با دکتر رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان دیدار نمودند.

در این دیدار ضمن بررسی مشکلات و کاستی های حوزه درمان زندانیان، راهکارهای به حداقل رساندن کمبودها و توسعه بیش از پیش تعاملات و همکاری های دوسویه مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر تشکریان مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندانهای کشور در این دیدار با اشاره به این موضوع که خدمات مختلف درمانی از سوی کادر پزشکی و پیراپزشکی به مددجویان زندانهای کردستان به بهترین نحوه ممکن ارائه می گردد گفت: زندانیانی که در مدت زمان حبس دچار هرگونه بیماری شوند، درمان آنها از سوی مسئولین در اسرع وقت صورت می گیرد اما روند درمان برخی از زندانیان بیمار با آزادی آنان از زندان با مشکل روبرو می شود که در این راستا می طلبد تا مسئولین دانشگاه علوم پزشکی با نگاه ویژه به این قبیل زندانیان آنان را پس از آزادی مورد حمایت قرار دهند.

دکتر تشکریان در ادامه ضمن تاکید بر کیفیت مطلوب خدمات بهداشتی و درمانی در زندانهای کشور گفت: با توجه به شیوع بیماری آنفولانزا در سطح کشور طی یک ماه گذشته و مرگ و میر ناشی از آنان، خوشبختانه هیچگونه مورد فوتی ناشی از بیماری آنفولانزا در زندانهای کشور گزارش نگردید که این مهم خود مهر تاییدی بر تلاش و جدیت کارکنان حوزه بهداشت و درمان در زندانهای کشور می باشد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان نیز راه اندازی پایگاه سلامت در زندان مرکزی سنندج را خواستار شد در این باره گفت: علیرغم مشکلاتی که ممکن است بر سر راه ایجاد پایگاه سلامت در زندان مرکزی سنندج وجود داشته باشد اما امیدواریم با تعامل و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی شاهد ایجاد رویداد مهم باشیم.

فتحی همچنین از اقدامات پیشگیرانه در زندانهای استان خبر داد و افزود: یکی دیگر اقدامات مهم صورت گرفته در زندانهای استان و در حوزه بهداشت و درمان، برگزاری کلاس های آموزشی در راستای پیشگیری از بیماری ها می باشد که همواره مورد استقبال مددجویان نیز واقع شده است.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*