تشکیل کمیته ایمنی و بهداشت حرفه ای در اداره کل زندانهای کردستان.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان در راستای رعایت ایمنی و بهداشت کار در کارگاه ها، واحدهای خدماتی و کارگاه های آموزشی زندانهای استان، کمیته ای تحت عنوان «ایمنی و بهداشت حرفه ای» در اداره کل زندانهای کردستان تشکیل گردید.

محمد خسروی معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای کردستان در جلسه ای که در راستای تشکیل همین کمیته و بحث پیرامون جزئیات آن تشکیل گردید، توجه به ایمنی و بهداشت حرفه ای در مراکز اصلاحی و تربیتی را لازم و ضروری دانست و گفت: بهداشت حرفه ای به عنوان یک استراتژی با اهمیت نه تنها سلامتی افراد در محیط کار را در نظر می گیرد بلکه تاثیر مثبت و قابل ملاحظه ای در افزایش بهره وری، انگیزش کار، رضایت شغلی و افزایش کیفیت زندگی افراد جامعه را در پی دارد.

دکتر امجد عزیزی رئیس اداره بهداشت و درمان زندانهای کردستان نیز که در این جلسه حضور داشت، موضوع بهداشت حرفه ای و ایمنی در محیط کار را در حفاظت از جان و پیشگیری از نقص عضو افراد شاغل در محیط های کاری را بسیار با اهمیت دانست. وی همچنین معاینات دوره ای قبل و بعد از بکارگیری نیروهای شاغل و معرفی موارد خاص به پزشک طب کار را از موازین بهداشت حرفه ای توصیف نمود.

لطفی مدیر بنیاد تعاون زندانیان کردستان ضمن تقدیر و تشکر از تشکیل این کمیته در زندانها بیان داشت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از مددجویان روزانه در کارگاه های تولیدی، آموزشی و خدماتی مشغول به فعالیت می باشند و خطرات مختلف شغلی ممکن است آنان را تهدید نماید وجود نیروی کارشناس بهداشت حرفه ای جهت کنترل، نظارت و آموزش اصول بهداشت حرفه ای لازم و ضروری می باشد.

نهایتا پس از بحث و بررسی های لازم، اجرایی شدن هرچه زودتر برنامه های این کمیته در زندانهای استان مقرر گردید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*