بیش از ۷۰۰ دانش آموز تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان کردستان می باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کردستان در آستانه بازگشایی مدارس و با هدف ارائه خدمات تحصیلی به دانش آموزانی که تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان می باشند، جلسه ای با حضور معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای کردستان، مشاور ارشد مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان سنندج برگزار گردید.

در این جلسه حاضرین ضمن بررسی مشکلات خانواده های زندانیان تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان، تدابیر لازم را جهت بهره مندی هرچه بیشتر فرزندان این خانواده های نیازمند از خدمات تحصیلی و آموزشی را در آستانه ماه مهر اتخاذ نمودند.

حمیدرضا جهانگیری معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای کردستان در ابتدای این جلسه ضمن خیرمقدم به حاضرین، تعداد دانش آموزان تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان استان را بیش از ۷۰۰ نفر اعلام نمود گفت: با ورود افراد به زندان خانواده و بالاخص فرزندان آنها با آسیب های بسیاری مواجه می شوند و چنانچه اقدامات لازم جهت پیشگیری از این آسیب ها صورت نگیرد، فرزندان این قبیل زندانیان نیز به تدریج وارد چرخه جرم شده و مجرمین آینده ی جامعه را تشکیل خواهند داد.

معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای کردستان پیشگیری از ترک تحصیل و یا افت تحصیل در میان فرزندان خانواده های زندانیان را یکی از راهکارهای اساسی در راستای کاهش آسیب در جامعه دانست و در این خصوص اظهار داشت: خوشبختانه انجمن های حمایت زندانیان در استان طی سنوات گذشته شرایط مساعد جهت ادامه تحصیل فرزندان زندانیان نیازمند از جمله تهیه لباس، کیف، کفش، بسته های لوازم التحریر و … را فراهم نموده اند اما بهبود کمی و کیفی اینگونه خدمات به این قشر آسیب پذیر جامعه در گرو حمایت سایر دستگاه های ذیربط از جمله آموزش و پرورش می باشد.

محمدی مشاور ارشد مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز ضمن حمایت قاطع از دانش آموزانی که تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان می باشند بیان داشت: تعلیم و تربیت دانش آموزان رسالت اصلی آموزش و پرورش می باشد و این مجموعه تمام تلاش خود جهت بهره وندی فرزندان زندانیان از آموزش و پرورش باکیفیت را به کار خواهد گرفت.

مشاور ارشد مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، آموزش و پرورش را نهادی تربیتی و اجتماعی قلمداد نمود در این باره گفت: آموزش و پرورش زمانی خواهد توانست رسالت خود را به درستی انجام دهد که سایر دستگاه ها و نهادهای اجتماعی نیز این مجموعه را یاری دهند.

محمدی در ادامه سخنان خود با تاکید بر این موضوع که فرزندان زندانیان استان در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ هیچگونه هزینه ای را بایت شهریه به مدارس پرداخت نخواهند کرد افزود: آموزش و پروراش استان با توجه به رسالت خطیری که عهده دار است آمادگی لازم جهت تعامل با مددکاران زندانها را در جهت ارائه هرگونه خدمات تحصیلی به خانواده های تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان خواهد داشت.

شایان ذکر است که در پایان این جلسه مقرر گردید تا تفاهم نامه ای میان اداره کل آموزش و پرورش و انجمن حمایت زندانیان مرکز استان منعقد گردد تا سطح خدمات تحصیلی که به دانش آموزان تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان ارائه می گردد توسعه یابد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*