به مناسبت هفته قوه قضائیه: دیدار صمیمی دادستان مرکز استان و قضات محاکم عمومی و انقلاب با مددجویان زندان سنندج

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان همزمان با هفته قوه قضائیه و در راستای گرامیداشت این ایام، جباری دادستان مرکز استان در معیت جمعی از قضات شعبات مختلف دادسرای سنندج و همچنین قضات اداره کل تعزیرات حکومتی استان، با مددجویان زندان مرکزی این شهر دیدار نمودند.

در این دیدار صمیمی که مدیرکل زندانهای استان نیز ایشان را همراهی می نمود، دادستان و قضات همراه، با حضور در اندرزگاه های زندان سنندج، پای درد دل مددجویان این مرکز نشسته و ضمن بررسی مشکلات قضائی آنان، دستورات لازم جهت رفع این مشکلات را نیز صادر نمودند.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: مسئولین قضائی استان همواره زندانها را در نیل به رسالت خود که همان بازگشت شرافتمندانه و سعادتمندانه زندانیان به آغوش گرم جامعه است یاری می دهند.

مدیرکل زندانهای کردستان حضور مستمر قضات و مسئولین قضائی در زندانها را شایسته تقدیر دانست و خاطرنشان کرد: قضات و مسئولین قضائی استان به صورت مستمر و هدفمند از زندانها بازدید و ضمن دیدار چهره به چهره با زندانیان علاوه رفع مشکلات قضائی آنان، آرامش روحی و روانی را نیز برایشان فراهم می نمایند.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان همچنین در دیدار خود دادستان مرکز استان و قضات دادسرای سنندج با اشاره به آسیب ها و مشکلاتی که خانواده های زندانیان با آن مواجه هستند اظهار داشت: متاسفانه در بسیاری از موارد شاهد آن هستیم که خانواده های زندانیان از قبل در حبس به سربردن سرپرست خانواده با مشکلات مادی و آسیب های اجتماعی بسیاری مواجه می شوند که در این راستا استفاده از مجازات های جایگزین حبس از سوی قضات محترم می تواند چاره ساز باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان در قسمتی دیگر از سخنان خود کمبود فضای فیزیکی را یکی از مشکلات مهم زندانهای استان بالاخص زندان مرکزی سنندج قلمداد نمود و بیان داشت: حرکت در مسیر منویات رهبر معظم انقلاب و همچنین ریاست محترم قوه قضائیه در خصوص کاهش جمعیت کیفری می تواند راه گشای خوبی جهت رفع مشکل کمبود فضای فیزیکی در زندانها باشد.

فتحی این عضو شورای قضائی استان با تاکید بر این موضوع که در اولین فرصت ممکن فعالیت های حرفه آموزی در زندانهای استان از سرگرفته خواهد شد گفت:  شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلا مت زندانیان موجب شد تا بسیاری از فعالیت ها لغو گردد و امیدواریم با توجه به تدابیر اندیشیده شده بتوانیم در آینده نزدیک در کنار اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی، فعالیت های اصلاحی و تربیتی بالاخص در حوزه  اشتغال و حرفه آموزی را از سر بگیریم.

 جباری دادستان مرکز استان کردستان نیز با تقدیر و تشکر از تلاش شبانه روزی زندانبانان در استان بیان نمود: باید شرایطی را فراهم نمود تا مردم به مجموعه دستگاه های وابسته به قوه قضائیه در استان اعتماد داشته باشند و محقق شدن این مهم نشان دهنده عملکرد خوب قوه قضائیه در استان خواهد بود.

دادستان مرکز استان کردستان برخود با اشرار و ناامن کنندگان در استان را از برنامه های مهم حوزه دادستانی قلمداد نمود و در این خصوص گفت: زندان باید محل نگهداری افرادی باشد که جامعه را دچار نامنی می کنند و در همین راستا به عنوان مدعی العموم برآنیم تا  با این افراد هنجارشکن به شدت برخورد نماییم.

جباری خواستار پویاتر شدن شوراهای طبقه بندی در زندانها شد و گفت: اعضای شورای طبقه بندی خصوصا مددکاران، با توجه به وظیفه حساس و مهمی که عهده دار می باشند باید در جلسات خود افراد  واجدالشرایط جهت بهره مندی از تاسیسات ارفاقی از جمله مرخصی، اشتغال به کار، آزادی مشروط، عفو و … را که قانون پیش بینی نموده است شناسایی تا بتوانیم افراد مستحق را از این تاسیسات بهره مند نماییم.

شایان ذکر است که در این دیدار، دادستان و قضات محاکم عمومی و انقلاب سنندج در اندرزگاه های زندان حضور و ضمن دیدار چهره به چهره با اکثر مددجویان به مشکلات قضائی آنان به صورت ویژه رسیدگی نمودند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*