به مناسبت هفته قوه قضائیه: بازدید رئیس دادگستری کردستان و دادستان مرکز استان از زندان مرکزی سنندج

محمدرضا مترقب رئیس دادگستری کردستان در معیت جباری دادستان مرکز استان و همچنین جمعی از قضات دادسرای سنندج از زندان مرکزی این شهر بازدید نمودند.

در این بازدید که ابراهیمی مدیرکل زندانهای استان نیز ایشان را همراهی می نمود ضمن بازدید از قسمت های مختلف این مرکز از جمله تمامی اندرزگاه ها، کارگاه های فنی و حرفه ای، کلاس های آموزشی، اماکن فرهنگی و ورزشی و … با مددجویان نیز به صورت چهره به چهره دیدار به عمل آمد.

رئیس دادگستری کردستان و هیأت همراه در این بازدید همچنین از خوابگاه های جدید الاحداث، مجتمع فرهنگی و تربیتی و مرکز آموزش فنی و حرفه ای زندان سنندج که طی روزهای آتی به بهره برداری خواهد رسید نیز بازدید و روند پیشرفت این پروژه را مورد ارزیابی قرار دادند.

حاج آقا مترقب رئیس دادگستری کردستان در پایان بازدید خود ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و تقدیر و تشکر از اقدامات اصلاحی و تربیتی صورت گرفته در زندان مرکزی سنندج گفت: علی رغم کمبودهای موجود در زندان سنندج بالاخص در حوزه فضای فیزیکی اما خوشبختانه اقدامات قابل توجهی در راستای باز اجتماعی نمودن زندانیان و کمک به بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه صورت گرفته است.

ایشان خواستار توسعه بیش از پیش فعالیت های مددکاری در زندان سنندج شد و در این خصوص اظهار داشت: ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات مددکاری در زندانها موجبات ارائه خدمات مطلوب به زندانیان و آرامش روحی و روانی در آنان خواهد شد که این مهم زمنیه اجرای دقیق سایر فعالیت ها و برنامه های اصلاحی و تربیتی در آنان را نیز فراهم می نماید.

رئیس دادگستری کردستان همچنین با اشاره به اقدامات عمرانی صورت گرفته در زندان سنندج افزود: خوشبختانه اقدامات قابل توجهی در جهت توسعه فضای فیزیکی زندان از جمله توسعه فضاهای خوابگاهی، حرفه آموزی، فرهنگی و … صورت گرفته که این اقدامات بسیار خوب در راستای دست یابی به اهداف زندانبانی اسلامی می باشد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*