برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز در زندان مریوان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان همزمان با هفته ایدز و در راستای پیشگیری از این بیماری، کارگاهی آموزشی در این خصوص و با همکاری شبکه بهداشت مریوان در زندان این شهرستان برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی که با حضور پرسنل کادر و سربازان وظیفه برگزار شد، راه های انتقال و پیشگیری از بیماری ایدز برای شرکت کنندگان تبیین گردید.

کارشناس بهداشت زندان مریوان با بیان این این مطلب که شعار امسال در هفته ایدز از سوی وزارت بهداشت و درمان «من هم آزمایش HIV می دهم» اعلام شده است گفت: بیماری ایدز صرفا یک موضوع بهداشتی نبوده و دارای ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و … نیز می باشد که آموزش و اطلاع رسانی یکی از استراتژی های مهم در این راستا می باشد.

وی با بیان این مطلب که اینچنین برنامه هایی به صورت مستمر در میان مددجویان زندان مریوان برگزار می گردد گفت: آموزش در خصوص پیشگیری از رفتارهای پرخطر و همچنین بیماری ها در میان مددجویان صرفا به ایام خاص محدود نمی شود بلکه با توجه به ضرورت های توجه به آموزش در حوزه های مختلف بهداشتی و درمانی در مراکزی همچون زندان، لذا آموزش همواره یکی از ارکان مهم در زندانها محسوب می گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*