برگزاری کارگاه آموزشی «ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی» برای خانواده های زندانیان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان در راستای ارتقاء سطح مهارت های اساسی زندگی خانواده های زندانیان، کارگاهی آموزشی تحت عنوان «ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی» برای ۴۰۰ نفر از همسران و فرزندان زندانیان سطح شهر سنندج برگزار گردید.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این خصوص گفت: این کارگاه که با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و با با همکاری شورای اجتماعی وزارت کشور، اداره کل زندانهای کردستان و انجمن حمایت زندانیان سنندج برگزار گردید، آن دسته از خانواده هایی که سرپرست آنها دارای محکومیت قطعی با بیش از ۶ ماه حبس هستند، شرکت نمودند.

مدیرکل زندانهای کردستان جلوگیری از فروپاشی خانواده های زندانیان را یکی از مهم ترین دلایل برگزاری اینگونه کارگاه های آموزشی دانست و اظهار داشت: با توجه به عدم حضور سرپرست خانواده، مسائل مادی، اخلاقی و یا اجتماعی متعددی خانواده زندانیان را تهدید می کند لذا امیدواریم با برگزاری اینچنین دوره های آموزشیِ پیشگیرانه، سطح آگاهی همسران و فرزندان زندانیان ارتقاء داده شود.

ابراهیمی آموزش را یکی از ضروری ترین نیازهای بشر در جامعه کنونی دانست و خاطرنشان کرد: توجه به امر مهم آموزش در حوزه های مختلف اجتماعی در میان خانواده های زندانیان که در معرض آسیب های مختلف اجتماعی هستند بسیار ضروری  می باشد که خوشبختانه شورای اجتماعی وزارت کشور طی سال های گذشته با درک صحیح از این موضوع،  بودجه ای را به بحث آموزش خانواده های زندانیان اختصاص می دهد.

ابراهیمی در پایان به انواع خدمات انجمن حمایت زندانیان سطح استان اشاره کرد و گفت: خدمات مختلف حمایتی، معیشتی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی و تربیتی برای خانواده‌های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان ارائه می گردد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*