با حضور معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای کردستان: راه اندازی کارکاه تولید لامپ کم مصرف در زندان بانه

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان با همکاری بخش خصو صی و بنیاد تعاون زندانیان استان و همچنین با پیگیری های واحد اشتغال و حرفه آموزی زندان بانه، طی مراسمی و با حضور حمیدرضا جهانگیری معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای استان، «کارگاه تولید لامپ های کم مصرف» در زندان شهرستان بانه آغاز به کار نمود.

حیدر رحیمی رئیس زندان بانه ضمن اعلام این خبر گفت: این کارگاه در فضایی به مساحت ۲۰ مترمربع و با رعایت استاندارهای لازم آغاز به کار و زمینه اشتغال مستقیم  ۱۵ نفر از مددجویان این مرکز اصلاحی و تربیتی را نیز فراهم نموده است.

رحیمی ظرفیت تولید این کارکاه در فاز اول را بیش از پانزده هزار لامپ در روز اعلام نمود و در این باره اظهار داشت: درصورت فراهم بودن شرایط و امکانات، می توان ضمن توسعه این کارکاه، زمنیه اشتغال تعداد بیشتری از مددجویان را نیز فراهم نمود.

رئیس زندان بانه با بیان این مطلب که اشتغال مددجویان در داخل زندانها از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: در صورتی که مددجویان در مدت زمان تحمل حبس در واحدهای تولیدی داخل زندان مشغول به کار باشند ضمن اینکه اوقات فراغت آنها به بهترین شیوه مدیریت خواهد شد و آسیب در زندانها نیز کاهش می یابد، از سوی دیگر زندانیان خواهد توانست برای خود و خانواده هایشان روزی حلال کسب نمایند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*