با حضور مسئولین ارشد استان: ساختمان اداری تجاری انجمن حمایت زندانیان سنندج به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان آیین افتتاحیه ساختمان اداری تجاری انجمن حمایت زندانیان سنندج با حضور امام جمعه سنندج، استاندار، رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، فرماندار سنندج، مدیرکل زندانهای کردستان و همچنین سایر مسئولین برگزار گردید.

اکبر جوهری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و رئیس هیأت مدیره انجمن حمایت زندانیان سنندج در مراسم افتتاح ساختمان اداری تجاری انجمن حمایت از زندانیان سنندج گفت: انجمن حمایت زندانیان یک موسسه غیر انتفاعی است که از سال ۶۹ فعالیت خود را آغاز کرده و در تمام شهرستان ها شعبه هایی نیز دارد.

دادستان استان کردستان عنوان کرد: اکنون در تمام ممالک، انجمن های خود جوش و مردم نهاد و سازمان هایی که وابستگی به دولت ندارند در مدیریت های سیاسی و سیاست گذاری ها شریک می شوند.

وی گفت: فکر تاسیس انجمن ها توسط افراد گمنام و خوبان مملکت برای خانواده های زندانیان انجام شد.

جوهری با اشاره به اصل شخصی بودن مجازات، افزود: مجرم باید مجازات شود اما خانواده آن نباید تحت تاثیر مجازات قرار بگیرند و این یکی از رسالت های انجمن است.

دادستان مرکز استان با بیان اینکه هدف انجمن، حمایت از خانواده های نیازمند زندانیان است، اظهار کرد: کمک مادی و معنوی مردم، دولت و نهاد های اجتماعی از طریق انجمن جمع آوری و صرف خانواده های زندانیان می شود.

وی گفت: دستگاه های اجرایی می توانند طرح هایی را به منظور سرمایه گذاری به انجمن حمایت زندانیان به عنوان شخصیت حقوقی واگذار کنند تا این طرح ها ضمن درآمد زایی برای انجمن، زمینه پیشرفت استان را نیز فراهم نماید.

علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری کردستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تمامی دست اندرکاران ساخت این مجتمع بیان داشت: انجمن حمایت زندانیان سابقه دیرینه ای در استان دارد و در خدمت خانواده های محروم زندانیان بوده است.

وی افزود: در هر برهه زمانی به خصوص در دهه فجر، خدمات انقلاب اسلامی به خصوص به مستضعفین باید به مردم یاد آوری شود.

گروسی گفت: انقلاب ایران امید مستضعفین جهان است و رسالت خود را تحت هیچ شرایطی ترک نکرده است.

رئیس کل دادگستری کردستان اظهار کرد: مردم وظیفه خود را که سیانت از انقلاب است را انجام داده اند و در این راستا مسئولین نیز وظیفه سنگینی را بر عهده دارند و باید دوش به دوش مردم حرکت کنند.

گروسی با بیان اینکه قوه قضایه در تیر راس دشمن قرار گرفته است، گفت: امروز اگر دشمن به قوه قضائیه حمله می کند مطمئناً ناشی از عملکرد خوب این قوه است.

بهمن مراد نیا استاندار کردستان در این مراسم گفت: تلاش شبانه روزی باید انجام شود تا بخشی از مشکلات مردم در بحث آسیب های اجتماعی و بیکاری و مسکن رفع شود و به راحتی نمی شود از کنار این مهم گذشت.

استاندار کردستان عنوان کرد: به تمام فرمانداران از همین جا ابلاغ می شود که برای رفع مشکلات و کمک به خانواده زندانیان هر چه در توان دارند انجام دهند.

مرادنیا عنوان کرد: قوه مجریه، قضائیه و مقننه وظیفه مشترکی دارند و همه باید به مردم خدمت کنند و قوا به یکدیگر نزدیک و هم فکر شوند تا گره ای از مشکلات مردم باز شود.

وی گفت: کسی که مشکلی دارد و جرمی مرتکب می شود نباید خانواده های وی هم تاوان بدهند و می بایست از آنان حمایت شود.

شایان ذکر است که ساختمان اداری تجاری انجمن حمایت زندانیان سنندج  در زمینی به مساحت ۲۵۶ متر مربع و در ۹ طبقه از طریق درآمدهای این انجمن و همت مردم و خیرین ساخته شده و درآمدهای آن نیز صرف کمک به خانواده های نیازمند زندانیان خواهد شد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*