با حضور رزیتا غفاری هنرمند نام آوازه عرصه سینما و تئاتر کشور: جشنواره تئاتر زندانیان کردستان به خط پایان رسید

دومین جشنواره تئاتر زندانیان کردستان  با حضور ۱۶ گروه تئاتر از مراکز اصلاحی و تربیتی سطح این استان پس از سه روز به کار خود پایان داد.

در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از هنرمندان عرصه تئاتر استان در سالن آمفی تئاتر زندان مرکزی سنندج برگزار گردید، از نفرات برتر این جشنواره با اهدای لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود قدردانی به عمل آمد.

نکته قابل توجه این جشنواره، حضور رزیتا غفاری هنرمند محبوب عرصه تئاتر و سینمای کشور در مراسم اختتمامیه این جشنواره بود که با حضور خود رنگ و بوی خاصی را به این محفل هنری داد.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای استان در مراسم اختتامیه این جشنواره و طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از تمامی دست اندرکاران برگزاری این محفل هنری، گفت: در اولین جشنواره تئاتر زندانیان استان که در آذرماه سال ۱۳۹۶ برگزار گردید، تعداد ۱۰ گروه نمایشی از زندانهای سطح استان شرکت نمودند اما خوشبختانه در دومین جشنواره تئاتر زندانیان استان تعداد گروه های شرکت کننده به عدد ۱۶ رسید که این حاکی از استقبال خوب زندانیان از هنر تئاتر می باشد.

 ابراهیمی هدف متعالی از جشنواره تئاتر زندانیان را اصلاح و تغییر نگرش در مددجویان دانست و اظهار داشت:  تئاترِ زندان، فرصتی مغتنم برای تمام کسانی است که می خواهند به زندگی نگاهی نو داشته باشند و به این ترتیب با به اشتراک گذاشتن احساسات و افکار خود، به زندگی نگاهی نو پیدا کرده و به گونه ای دیگر وارد جامعه شده و زندگی سعادتمندانه ای را دنبال نمایند.

مدیرکل زندانهای کردستان با تاکید بر این موضوع که دیدگاه نظام اسلامی نسبت به پدیده جرم و مجرم با سایر جوامع و نظام های حاکمیتی متفاوت است، خاطرنشان کرد: دیدگاه نظام اسلامی نسبت به زندانی و خانواده وی توام با کرامت و رعایت حقوق شهروندی می باشد که این موضوع حتی در قانون اساسی نیز پیش بینی شده است.

این مقام مسئول هدف از مجازات حبس در نظام زندانبانی اسلامی را اصلاح و تربیت فرد مجرم دانست و بیان نمود: در این راستا سازمان زندانها، اقدامات و برنامه های مدونی را در زمینه های مختلف آموزشی، فرهنگی، ورزشی، فنی و حرفه ای، مشاوره ای و … تدوین نموده و با بومی سازی هریک از این برنامه ها بر اساس مناطق مختلف کشور، اجرایی می نماید.

ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در پایان سخنان خود با اشاره به ساخت و سازهای در دست اقدام در زندان مرکزی سنندج افزود: امیدواریم تا با پایان یافتن این ساخت وسازها که ۹۰ درصد آن به پایان رسیده است، شاهد افزایش فضاهای لازم جهت اجرای هرچه بهتر و باکیفیت تر برنامه های اصلاحی و تربیتی بالاخص در حوزه فعالیت های هنری در این مجموعه باشیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*