بانوان خیر کردستانی ۳ زندانی جرائم غیرعمد را از زندان آزاد نمودند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان دو بانوی خیر سنندجی با حضور در ستاد دیه استان سه زندان جرائم غیر عمد را از زندان آزاد نمودند.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان ضمن اعلام این خبر گفت: یکی از بانوان خیر سنندجی که خواست نامش فاش نشود، پس از اطلاع از اینکه یک زن سنندجی به دلیل بدهکاری مالی هفتاد میلیون ریالی در زندان تحمل حبس می نمایند ضمن پرداخت مبلغ یاد شده در حق شاکی، این زندانی نیازمند را از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده اش بازگرداند.

مدیرکل زندانهای کردستان افزود: با پیگیری های واحد مددکاری زندانهای استان یکی دیگر از بانوان خیر کردستانی در ستاد دیه حضور یافت و دو مرد سرپرست خانواده را که آنان نیز به دلیل بدهکاری مالی در زندان به سر می بردند با پرداخت مبلغ ۹۵ میلیون ریال در حق شکات از زندان آزاد و به این ترتیب خوشحالی و امید را در دل خانواده های آنان جاری ساخت.

ابراهیمی در این خصوص اظهار داشت: در مجموع این دو بانوی خیر کردستانی با پرداخت مبلغ ۱۶۵ میلیون ریال توانستند سه زندانی نیازمند جرائم غیرعمد را از زندان آزاد نمایند که قطعا اجر و پاداش این عمل خیرخواهانه در دنیا و آخرت نزد خداوند متعال محفوظ خواهد ماند.

مدیرکل زندانهای کردستان نیک اندیشی و خیرخواهی را از خصوصیات بارز مردم کردستان دانست و گفت: ستاد دیه مجموعه ای است مردمی، غیردولتی و غیرانتفاعی که متولی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از جمله بدهکاران مالی(به جز کلاه برداری)، مهریه و نفقه، تصادفات منجر به جرح، حوادث کارگاهی و مواردی از این دست می باشد که خوشبختانه از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۸۷ زندانی جرائم غیرعمد را از زندان آزاد نموده است.

نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان با بیان این مطلب که کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان به یک فرهنگ حسنه تبدیل شده است گفت: حمایت های مردمی از ستاد دیه صرفا محدود به ایام برگزاری جشن گلریزان که همه ساله در ماه مبارک رمضان و در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد برگزار می گردد نمی شود بلکه مردم نیک اندیش کردستانی در تمام ایام سال حامی ستاد دیه بوده و این مجموعه را در آزادی این قبیل زندانیان که به راستی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه می باشند یاری می دهند.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*