بازدید ریاست معزز قوه قضائیه از زندان مرکزی سنندج

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان حضرت آیت الله رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه از زندان مرکزی سنندج بازدید نمود.

در این بازدید که دکتر جهانگیر رئیس سازمان زندانهای کشور و همچنین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه نیز ایشان را همراهی می کردند ضمن بازدید از قسمت های مختلف این مجموعه اصلاحی و تربیتی از جمله کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی اماکن فرهنگی و آموزشی، خوابگاه ها و … ، با مددجویان نیز به صورت چهره به چهره دیدار نمودند.

در این دیدار، هریک از مددجویان درخواست ها و مشکلات خود را به صورت جداگانه تقدیم ریاست محترم قوه قضائیه نموده تا در اسرع وقت نسب به رفع این مشکلات اقدام شود.

آیت الله رئیسی در پایان این بازدید شغل زندانبانی را از مشاغل سخت و طاقت فرسای جامعه دانست و فرمودند: دشواری های شغل زندانبانی بر کسی پوشیده نیست اما با توجه به اینکه رسالت این شغل کمک به اصلاح افراد مجرم و بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه می باشد لذا قطعا اجر و پاداش این کار خیرخواهانه نزد خداوند متعال نیز محفوظ می ماند.

رئیس محترم قوه قضائیه با تاکید بر توجه ویژه قضات و مسئولین قضائی به مقوله کاهش جمعیت کیفری اظهار داشت: مجازات حبس باید سعی شود در مواردی مورد استفاده قرار گیرد که حضور فرد در جامعه امنیت و سلامت اجتماعی را به خطر می اندازد.

آیت الله رئیسی با اشاره به این موضوع که برخی از زندانیان به دلیل تاخیر در ارائه وثیقه یا کفالت مدت زمان بسیار کمی از دو تا ۱۰ را در زندان به سر می برند افزود: در خصوص قرارهای وثیقه و یا کفالت بایستی شرایطی فراهم شود تا زندانیان بتواند در حداقل زمان ممکن کفیل یا وثیقه خود را ارائه نمایند تا به این ترتیب دیگر وارد زندان نشده و جمعیت کیفری زندانها نیز کاهش یابد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*