اهدای ۲۰۰ جلد کتاب از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به زندان مریوان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان نهاد کتابخانه های عمومی کشور اقدام به تزریق ۲۰۰ جلد کتاب به کتابخانه  مشارکتی زندان مریوان نمود.

طیب نادری رئیس زندان مریوان ضمن اعلام این خبر گفت: پیامبر اسلام (ص) در حدیثی می فرماید: «بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانش بیاموزد و دانش خود را انتشار دهد» که این حدیث به نوبه خود حاکی از اهمیت ویژه مطالعه کتاب و گسترش علم آموزی در جامعه می باشد.

رئیس زندان مریوان گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را یکی از برنامه ها و فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندان مریوان دانست و اظهار داشت: فرهنگ سازی مطالعه کتاب در زندان علاوه بر اینکه زمینه اصلاح رفتار مددجویان را فراهم می نماید از سوی دیگر کاهش آسیب رفتارهای پرخطر را نیز به دنبال خواهد داشت.

نادری در پایان سخنان خود تعداد کتاب های موجود در کتابخانه زندان مریوان را بیش از ۴۹۰۰ جلد اعلام نمود و گفت: با توجه به اینکه کتابخانه زندان مریوان تحت نظارت نهاد کتابخانه های عمومی کشور قرار دارد و به صورت مشارکتی اداره می گردد لذا همواره شاهد حمایت های بی دریغ این نهاد می باشیم که موجبات توسعه کمی و کیفی کتاب های این مجموعه را فراهم نموده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*