اعطای هشتصد و هشتاد میلیون ریال وام خود اشتغالی به ۱۱ نفراز مددجویان آزاد شده زندانهای کردستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان در جلسه ی مرکز امور اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانهای این استان که با حضور مدیرکل زندانها و رئیس مرکز مراقبت برگزار گردید ضمن دعوت از تعدادی از مددجویان آزاد شده و بررسی پرونده آنان، با پرداخت وام خوداشتغالی به تعداد  ۱۱ نفر موافقت گردید.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در این خصوص گفت: به هریک از این مددجویان مبلغ ۵۰ الی ۱۸۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه اشتغالزایی با دوره تنفس ۳ تا ۶ ماهه اعطا می گردد.

مدیرکل زندانهای کردستان رسالت مرکز امور اجتماعی و مراقبت بعد از خروج در زندانها را حمایت از زندانیان آزاد شده دانست و گفت: حمایت از زندانیان در نظام زندانبانی اسلامی صرفا به مدت زمانی که در زندان تحمل حبس می کنند محدود نمی شود که در این راستا مرکز امور اجتماعی و مراقبت بعد از خروج، وظیفه ی حمایت مادی و معنوی از زندانیان آزاد شده و واجد شرایط را عهده دار می باشد.

 وی رسالت این مرکز را در جهت پیشگیری از وقوع جرم در جامعه نیز دانست و بیان نمود: مرکز امور اجتماعی و مراقبت بعد از خروج علاوه بر اعطای وام خوداشتغالی به مددجویانی که در طول مدت حبس با شرکت در کلاس های فنی و حرفه ای موفق به اخذ گواهینامه مهارت شده اند، در طول سال نیز اقدام به اعطای سبد کالا و برگزاری کلاس های آموزش مهارت های اساسی زندگی و … در بین آنان و خانواده هایشان می نماید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*