استاندار کردستان: ستاد دیه رسالتی بسیار با ارزش را در جامعه عهده دار می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اعضای هیأت امنای ستاد دیه استان در راستای هم اندیشی جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در ماه مبارک رمضان، با مهندس مرادنیا استاندار کردستان دیدار نمودند.

مهندس مرادنیا استاندار کردستان در این جلسه، رسالت ستاددیه را رسالتی بسیار با ارزش و معنوی تلقی نمود و گفت: زندانیان جرائم غیرعمد افراد آبرومندی هستند که از بد روزگار و به دلیل مشکلات اقتصادی روانه زندان شده اند که کمک به آزادی آنان کاری ارزشمند نزد خداوند متعال می باشد.

استاندار کردستان با اعلام حمایت قاطع از ستاد دیه اظهار داشت: خوشبختانه مردم نوع دوست کردستان همواره در امور خیرخواهانه و کمک به همنوعان خود، حضوری خودجوش و موثر از خود نشان داده اند و یقینا امسال نیز علی رغم مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، شاهد کمک های انسان دوستان مردم استان به ستاد دیه جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد خواهیم بود.

استاندار کردستان همچنین گفت: باید دست در دست هم دهیم تا آمار زندانیان جرائم غیرعمد در استانمان به حداقل ممکن برسد که در این راستا استانداری کردستان هرگونه حمایتی را از ستاد دیه دریغ نخواهد کرد.

دکتر رشیدی معاون رئیس کل دادگستری و رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان نیز در این جلسه با تقدیر و تشکر از حمایت استاندار از ستاد دیه در سال های گذشته گفت: در سالی که گذشت ۱۴ نفر از محکومین دیه، ۱۶۰ نفر از محکومین مالی و ۱۴ نفر نیز محکومین به پرداخت مهریه و نفقه با کمک های خیرین و ستاد دیه با پرداخت مبلغی حدود ۲۰ میلیارد تومان از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند.

رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان با بیان این مطلب که در  سال گذشته بیش از ۳۸ میلیارد ریال وام قرض الحسنه به زندانیان جرائم غیرعمد کردستان جهت کمک به آزادیشان از زندان اعطا گردید گفت: این وام های قرض الحسنه با سود ۴ درصد و دوره تنفس ۵ ماهه می باشد.

فتحی مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان نیز، حضور ارزشمند استاندار در امور خیریه را شایسته تقدیر دانست و گفت: ۹/۱۰ درصد از زندانیان استان را محکومین جرائم غیرعمد تشکیل می دهند که امیدواریم با همت خیرین و مردم نیک اندیش کردستان شاهد آزادی تعدادی از آنان در این ماه پرخیروبرکت باشیم.

فتحی با تاکید بر این موضوع که زندانیان جرائم غیرعمد بدهکار هستند و نه بزهکار خاطرنشان کرد: زندانیان جرائم غیرعمد به دلیل نوسانات اقتصادی و گاها نیز به دلیل ارتکاب غیرعمد فعلی که قانونگذار آن جرم دانسته  پایشان به زندان باز شده که کمک به آزادی این افراد از زندان علاوه براینکه خشنودی خداوند متعال را در پی دارد از سوی دیگر زمنیه کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی را موجب می شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*