آغاز مسابقات ورزشی کارکنان زندانهای منطقه ۶ کشور به میزبانی اداره کل زندانهای کردستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان مسابقات ورزشی کارکنان زن و مرد زندانهای منطقه ۶ کشور به میزبانی اداره کل زندانهای کردستان و با حضور تیم هایی از استان های ایلام، لرستان، کرمانشاه و کردستان و در رشته های والیبال، دو ۶۰ متر، دارت و شطرنج در حال برگزاری می باشد.

مراد فتحی مدیرکل زندانهای کردستان در آیین افتتاحیه این مسابقات ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، توجه به ورزش پرسنل در زندانها را از اهمیت بیشتری نسبت به سایر دستگاه ها دانست و در این خصوص گفت: از آنجائیکه پرسنل زندانها همواره با افراد هنجارشکن جامعه سروکار دارند لذا بایستی از آمادگی روحی و جسمانی خوبی برخوردار باشند که دست یابی به این مهم در گروه توجه به ورزشِ پرسنل در این مراکز حساس می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان با بیان این مطلب که توجه به ورزش و سلامت جسمانی پرسنل، لازمه ی ورود به فرآیندهای حساس و دشوار اصلاحی و تربیتی در میان زندانیان می باشد اظهار داشت: زمانی خواهیم توانست مددجویان را به حضور در فعالیت های ورزشی به عنوان یکی از برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندانها دعوت کنیم که پرسنل نیز در این فعالیت ها حضوری فعال داشته باشند.

فتحی ضمن اشاره به اهمیت ورزش در میان کارمندان و تأثیرات مثبت آن در راندمان کاری گفت: بر کسی پوشیده نیست که ورزش جزء نیازهای اساسی جسم و روح آدمی است و جامعه ی سالم و پر نشاط در گروی توسعه ورزش است و پرداختن به آن به خصوص در محیط کاری، شور و نشاط را در بین کارمندان ایجاد خواهد نمود.

وی ادامه داد: فواید ورزش و نشاطی که انسان پس از ورزش کردن پیدا می کند به خصوص برای کارمندان ادارات که ساعت ها پشت میزهای خود در حالتی ثابت می نشینند ضروری است چرا که روح سالم در بدن سالم است.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود افزود: ورزش می‌تواند باعث ارتقای روحیه و افزایش راندمان کاری کارکنان شود و بنابراین هزینه برای ورزش، نوعی سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می گردد، سرمایه گذاری که با اندکی توجه نتایج مثبتی را برای سیستم در پی خواهد داشت که آثار آن را می توان در افزایش بهره وری سرمایه انسانی، راندمان کاری پرسنل، حفظ آمادگی جسمانی و روحی کارکنان، کاهش مرخصی های استعلاجی، افزایش روحیه جمعی و کار تیمی و در نهایت تکریم ارباب رجوع مشاهده کرد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*