مدیرکل زندانهای کردستان: مقید به زمان و مکان نبودن ویژگی بارز یک کارمند بسیجی می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان به مناسبت هفته بسیج شورای پایگاه مقاومت مالک اشتر زندانهای این استان تشکیل جلسه داد.

در این جلسه که با حضور مدیرکل زندانهای کردستان و فرمانده پایگاه مقاومت مالک اشتر و همچنین سایر اعضای شورای پایگاه برگزار شد، حاضرین ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه های هفته بسیج ، ویژه برنامه های این ایام مصوب، و جهت اجرا به زندانهای استان ابلاغ گردید.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج مالک اشتر زندانهای این استان، تقارن هفته بسیج و آغاز ماه ربیع الاول و همچنین پیروزی رزمندگان اسلام بر گروه تکفیری تروریستی داعش را به فال نیک گرفت و گفت: تقارن این مناسبت ها اهمیت اجرای باشکوه ویژه برنامه های هفته بسیج را دوچندان می نماید.

مدیرکل زندانهای کردستان با بیان این سخن از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرمودند «بسیج شجره طیبه است»، بیان داشت: آنچه که باعث شده است بسیج اینچنین تعبیر شود تفکری است که بسیج برای نظام اسلامی به ارمغان آورد. روزی که حضرت امام راحل رحمت اله علیه  در آغاز دفاع مقدس فرمان بسیج را صادر فرمود در واقع یک جریان فکری را درجامعه اسلامی ایجاد نمود که برای حفظ اسلام و نظام اسلامی نیازمند یک حرکت خودجوش، جهادی و خارج ازچهار چوب های عادی اجتماعی است. در همان روزها بود که مردم ضروت این حرکت و مبانی این تفکر ارزشی و اسلامی را درک کردند و در این مکتب بزرگ درس ها آموختند. ریشه و بنیاد تفکر بسیج ریشه در قیام خونین امام حسین (ع) دارد که درآن حماسه تاریخ ساز همه کسانی که در آن مشارکت داشتند دارای تفکر خاص بودند چه کسانی که به شهادت رسیدند و چه کسانی که طعم اسارت را چشیند و پیام آور حماسه کربلا شدند همه آنها یک مکتب را پایه گذاری کردند که در آن رشادت، ، ایمان به خدا،ازخودگذشتی و زیر بار ستم نرفتن، گذشت از دنیا و وسوسه های آن و احساس مسوولیت درمقابل اجتماع پررنگ ترین مبانی آن بود. حضرت امام تفکر بسیجی را بر همین مکتب حماسه حسینی بنا نهاد و دلیل اینکه خیل عظیمی از مردم به این تفکر پیوسته و ۸ سال از انقلاب، خاک مهین و ارزش های اسلامی دفاع کردند همین بود.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج مالک اشتر زندانهای کردستان ضمن تبریک پیروزی رزمندگان اسلام در برابر گروه تروریستی داعش گفت: ما امروز عزت و تعالی کشورمان در منطقه را مدیون تفکر بسیج  هستیم و حتی در دهه اخیر شاهد انتقال این تفکر به سایر کشورهای اسلامی نیز هستیم. تشکیل حزب الله لبنان وحشدالشعبی عراق بر پایه تفکر بسیج شکل گرفته اند و حرکت هایی که در برخی کشورهای اسلامی در حال شکل گیری می باشد نیز در این تفکر انقلابی و ارزشی ریشه دارد. امروز ما شاهد نابودی داعش هستیم و این نابودی با هفته بسیج تقارن یافته که تقارنی مبارک است. بدون شک این پیروزی ارزشمند نیز ریشه در بسیج دارد. تا وقتی که بسیج نیروهای مردمی در عراق و سوریه شکل نگرفت و روحیه و تفکر شهادت طلبانه و ایثارگرانه بسیج بوجود نیامد این پیروزهای درخشان نیز بدست نیامد. بنابراین هرجا تفکر بسیجی باشد پیروزی به حول و قوه الهی حتمی است.

مدیرکل زندانهای کردستان لازمه به سرمنزل رساندن رسالت زندانها که همان اصلاح و تربیت افراد به خطا رفته ی جامعه می باشد را داشتن روحیه ای بسیجی دانست و در این باره گفت: در میدان زندانبانی اسلامی نیز امروز ما نیازمند این تفکر ارزشمند هستیم.همگان میدانید که اصلاح وتربیت زندانیان کاری بس دشوار و طاقت فرساست و اگر با روحیه و تفکر بسیجی در میدان نباشیم هرگز نمی توانیم به موفقیت دست یابیم. بسیجی در عصر حاضر باید فردی متفکر، خلاق، عالم و توانمند باشد و با ایمان به خدا و تفکر بسیجی و جهادی برای توسعه کمی و کیفی  امورات زندانبانی تلاش نماید و هفته بسیج فرصتی مغتنم برای توسعه این تفکر بسیجی است. میدان امروز جهاد ما میدان پیشترفت و تعالی جامعه اسلامی است و یکی از میدان های پیشرفت، حفظ امنیت و سلامت و پیشگیری  از آسیب های اجتماعی است که سازمان ما دراین حوزه نقشی مهم دارد. تلاش ما برای اصلاح وتربیت زندانیان ، کمک بزرگی در کاهش آسیب های اجتماعی است بنابراین نیازمند است دراین عرصه با تفکر بسیجی وارد عمل شویم و بسیجی وار خدمت نماییم.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود با تاکید بر این موضوع که یک کارمند بسیجی نباید به زمان و مکان مقید باشد افزود: همانطور که بسیجیان در جنگ تحمیلی و همچنین در دفاع از حرم اهل بیت بدون توجه به زمان و مکان جان خود را در طبق اخلاص نهاده و آماده حضور در میدان نبرد شدند، کارمندان بسیجی نیز باید بدون مقید بودن به زمان و مکان همواره در انجام کارها با روحیه ای جهادی و بسیجی عمل نموده تا موفقیت ها حاصل شود.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*