گرامیداشت هفته وحدت در اداره کل زندانهای کردستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان به مناسبت هفته وحدت و سالروز ولادت پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) مراسم جشن و مولودی خوانی در اداره کل زندانهای کردستان برگزار گردید.

در این مراسم که پس از صلاطین ظهر و عصر برگزار شد، ابتدا حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جماعت اداره کل پیرامون اهمیت هفته وحدت سخنرانی نمودند و سپس مولودی خوانی توسط جمعی از سربازان وظیفه برگزار گردید. همچنین در این مراسم با پخش شیرینی و شربت از پرسنل پذیرایی شد.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان ضمن اعلام این خبر و تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)  گفت:  بین اهل تسنن و تشیع دو وجه مشترک بسیار مهم وجود دارد که عبارتند از قرآن این کتاب آسمانی و باور و اعتقاد قلبی به پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) که تکیه بر این دو وجه مشترک، موجب گسترش اتحاد در میان مسلمانان خواهد شد.

مدیرکل زندانهای کردستان با بیان این مطلب که اتحاد و همدلی در هر جامعه ای موجب رشد و بالندگی آن جامعه می شود افزود: امت بزرگ اسلامی با جمعیتی بالغ بر ۲ میلیارد نفر به عنوان یکی از بزرگترین جوامع بشری، امروز نیازمند اتحاد و انسجام است چراکه اتحاد مسلمین موجب نیل جامعه اسلامی به اهداف متعالی خود خواهد بود.

این عضو شورای قضائی استان، وحدت و همدلی در میان مردم کشور را همچون دژ محکمی در برابر توطئه های دشمنان این مرز و بوم دانست و افزود : دشمن به دنبال این است که بتواند با ایجاد تفرقه به اهداف شوم خود در کشور دست پیدا کند اما برادران اهل تشیع و تسنن در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حرکت در خط رهبری و  در سایه وحدت و همدلی از تمامی آسیب ها به دور خواهند ماند.

ابراهیمی در ادامه سخنان خود هفته وحدت را از برکات و دست آوردهای انقلاب اسلامی تلقی نمود و بیان داشت: امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران با نامگذاری ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به نام  «هفته وحدت» یکی از پایه‌گذاران اصلی ایجاد برادری و اخوت بین مسلمانان بود.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود با اشاره به قدرت و اقتدار ایران در جهان و منطقه گفت:  امروز اقتدار ایران اسلامی در دنیا زبانزد است و این اقتدار و عظمت در سایه اتحاد میان جامعه مسلمان ایران به وجود آمده است.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*