اسدالله گرجی زاده مدیرکل زندانهای کردستان

مدیرکل زندان‌های کردستان خبر داد : کاهش ۳ درصدی آمار زندانیان مواد مخدر در کردستان

به گزارش خبرگزاری فارس، از سنندج، اسدالله گرجی‌زاده پیش از ظهر امروز در شورای پیشگیری از اعتیاد کردستان که با حضور اعضای این شورا در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: تمام زندانیان استان کردستان از لحاظ بیماری‌های مختلف چک اپ و دارای شناسنامه‌ هستند.

وی با اشاره به برخی اقدامات موفق در زندان‌های استان اظهار کرد: در زمینه ترک سیگار از سال ۹۰ در زندان‌های استان اقدام‌های بسیار خوبی انجام شده است.

به گفته مدیرکل زندان‌های کردستان، مصرف دخانیات در بین زندانیان زندان‌های استان وجود ندارد و حتی تازه افراد نیز به این اصل مهم احترام می‌گذارند.

گرجی‌زاده با بیان اینکه ترک سیگار عرف پذیرفته شده در زندان‌های استان کردستان است، افزود: در زمینه جرائم زندانیان نیز در بحث موادمخدر نسبت به سال گذشته کاهش ۳ درصدی داشته‌ایم.

وی افزود: زندانیان مربوط به جرم موادمخدر قبلا از لحاظ آماری در ردیف نخست قرار داشت که با این کاهش ۳ درصدی در سال‌جاری در ردیف دوم جرائم قرار گرفته است.

مدیر مرکز مشاوره دانشگاه کردستان اظهار کرد: دانشگاه کردستان با این تعریف که انسان موجودی زیستی، روانی و معنوی است اقدام به انجام کارهای تحقیقاتی در راستای ارائه راهکارهای علمی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی می‌کند.

امانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار نفر از جمعیت ۷۰ هزار نفری دانشجویان استان در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه مرکز مشاوره دانشگاه کردستان در سطح کشور دارای جایگاه خاصی است، افزود: با توجه به بومی‌گزینی درصد بالای از دانشجویان استان کردستان را افراد بومی استان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به انجام یک کار تحقیقاتی در زمینه میزان گرایش دانشجویان این دانشگاه به مواد مخدر و سایر آسیب‌های اجتماعی گفت: این پژوهش نشان می‌دهد که اوضاع تا آن اندازه که تصور می‌کردیم مطلوب نیست.

وی با بیان اینکه همیشه در پشت مصرف موادمخدر یک آسیب روانشناسی خوابیده است، خاطرنشان کرد: اگر یک مکان ایجاد شود که به صورت سیستماتیک روی کنترل خشونت کار کند بسیاری از مشکلات موجود رفع می‌شود.

به گفته وی مقابله با سیستم پویای اعتیاد که امروز بسیاری از جوامع را درگیر خود کرده نیاز به برنامه‌ریزی‌های اصولی و مقابله جدی دارد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*