مدیرکل زندانهای کردستان: ۳۳۹ زندانی جرائم غیرعمد کردستانی چشم انتظار دستان سخاوتمند خیرین در جشن گلریزان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در جلسه هم اندیشی جشن گلریزان که با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سنندج و همچنین اعضای سازمان نظام پزشکی استان برگزار گردید، تعداد زندانیان جرائم غیرعمد استان را ۳۳۹ نفر اعلام نمود و گفت: از این تعداد ۲۵۵ نفر به دلیل بدهکاری مالی، ۶۵ نفر مهریه، ۲ نفر نفقه و ۱۷ نفر نیز به دلیل تصادف و یا حوادث کارگاهی در زندان تحمل حبس می نمایند که برای آزادی آنان مبلغی حدود ۲۵ میلیارد تومان نیاز می باشد.

ابراهیمی با بیان مطالبی پیرامون تاریخچه ستاد دیه، بیان داشت: ستاد مردمی دیه در سال ۱۳۶۹ و به ابتکار شهید لاجوردی رئیس وقت سازمان زندانهای کشور در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها و کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد تاسیس و به تدریج نمایندگی هایی از این ستاد در استان های سراسر کشور آغاز به کار نمودند که از همان سال برگزاری جشن های گلریزان نیز جهت جمع آوری کمک های خیرین برای آزادی این گروه از زندانیان نیازمند، نهادینه گردید.

مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد مردمی دیه، فعالیت ستاد دیه در استان را از سال ۱۳۸۰ دانست و اظهار نمود: از آن سال تاکنون و با همت مردم، خیرین و مسئولین، اقدامات شایانی در کمک به آزادی زندانیانی که از عهده پرداخت بدهکاری های خود بر نمی آمدند صورت گرفته است.

نائب رئیس هیأت امنای ستاد مردمی دیه کردستان از افزایش ۲۶درصدی تعداد زندانیان آزاد شده در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ خبر داد و در این باره گفت: در سال ۱۳۹۵ تعداد ۲۲۰ زندانی جرائم غیرعمد با کمک خیرین و ستاد دیه از زندان آزاد شدند که این عدد در سال ۹۶ به ۲۷۷ نفر رسید که این افزایش ۲۶درصدی  نشان دهنده اعتماد خیرین و همت بالای مردم نیک اندیش و تلاش هیأت امنای ستاد دیه استان و کشور در جهت کمک به زندانیان نیازمند می باشد.  

این مقام مسئول عملکرد ستاد دیه استان در سال ۱۳۹۶ برای آزادی این ۲۷۷ زندانی جرائم غیرعمد را بیش از ۱۶ میلیارد تومان اعلام نمود و بیان داشت: حدود نیمی از مبلغ فوق را شکات پرونده ها از حق و حقوق خود گذشت نموده اند که جای تقدیر و سپاسگذاری دارد.

وی از آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد استان از طریق اعطای وام های قرض الحسنه بانک های عامل خبر داد و در این خصوص گفت: در سال ۱۳۹۶ بانک های ملت،صادرات، ملی وتجارت با پرداخت یک میلیارد و هشتصد و شصت میلیون تومان تاثیر بسزایی در آزادی این تعداد زندانی جرائم غیر عمد داشتند.

ابراهیمی گفت: در جشن گلریزان امسال که در ۹ خرداد مصادف با ۱۴ رمضان المبارک برگزار می گردد امیدواریم با حضور پرشور مردم شاهد آزادی تعدادی دیگر از زندانیان جرائم غیر عمد استان باشیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*