مدیرکل زندانهای کردستان: ۲۰درصد زندانیان جرائم غیرعمد استان را افراد عاجز از پرداخت مهریه تشکیل می دهند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای این استان در جلسه هیأت امنای ستاد مردمی دیه که با هدف کمک به آزادی تعدادی دیگر از زندانیان جرائم غیرعمد تشکیل گردید، تعداد زندانیان جرائم غیرعمد استان را ۳۱۹ نفر اعلام نمود و گفت: برای آزادی این تعداد مددجو از زندان بیش از۲۵ میلیارد تومان نیاز می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان از آزادی ۲۱۶ زندانی جرائم غیرعمد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: این تعداد نسبت به همین مدت در سال گذشته ۵۲ درصد رشد داشته است.

وی در این باره افزود: برای آزادی این ۲۱۶ مددجوی جرائم غیرعمد، بیش از ۱۲۵ میلیارد ریال از طریق مختلف از جمله کمک های بلاعوض ستاددیه، صندوق خسارت های بیمه بدنی، وام بانک های عامل، گذشت شکات و همچنین کمک های کمیته امداد امام خمینی (ره) هزینه گردیده است.

ابراهیمی با اشاره به افزایش کمک های بلاعوض ستاد دیه برای کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد بیان نمود: ستاد دیه از ابتدای سال تاکنون با پرداخت مبلغی بیش از ۲۰ میلیارد ریال زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد استان را فراهم نموده که این مبلغ نسب به مدت مشابه در سال گذشته ۴۷ درصد رشد از خود نشان می دهد.

نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان، زندانیان جرائم غیرعمد استان را به ترتیب جمعیت آماری آنان بدهکاران مالی، مهریه و نفقه، تصادف و حوادث کارگاهی برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه مهریه های نامتعارف یکی از دلایل ورود افراد به زندان می باشد که در حال حاضر اینگونه افراد ۲۰درصد جمعیت زندانیان جرائم غیرعمد استان را به خود اختصاص داده اند.

ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در ادامه با بیان این مطلب که بانک های عامل از ابتدای سال تاکنون مبلغی بیش از ۱۶ میلیارد ریال وام قرض الحسنه به زندانیان جرائم غیرعمد کردستانی جهت کمک به آزادسازی آنان اعطا نموده اند گفت: خوشبختانه این مبلغ نیز نسبت به همین مدت در سال گذشته ۶۳درصد رشد داشته است.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*