مدیرکل زندانهای کردستان: پرسنل زندانها سربازان گمنام عرصه اصلاح و تربیت می باشند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان، جلسه شورای اداری و همچنین کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان با حضور روسای زندانها و همچنین ادارات ستادی برگزار گردید.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این جلسه، ضمن تبیین و تشریح سخنان ریاست معزز سازمان زندانها جناب آقای دکتر جهانگیر در جلسه اخیر همایش مدیران، بر اهمیت توسعه کمی و کیفی فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندانها تاکید نمود.

مدیرکل زندانهای کردستان در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد مراکز اصلاحی و تربیتی استان در سال ۹۶ گفت: خوشبختانه بررسی ها حاکی از آن است که زندانهای استان در حوزه های مختلف اصلاحی و تربیتی عملکرد خوبی را از خود نشان داده اند اما برای دست یابی کامل به اهداف متعالی سازمان فاصله هایی وجود دارد که امیدواریم در سال آینده با برنامه ریزی دقیق، نظارت مستمر و تلاش و کوشش، شاهد دست یابی به این اهداف و همچنین ارتقاء کیفی و کمی فعالیت های اصلاحی و تربیتی باشیم.

ابراهیمی خدمت در زندانها را توفیقی کم نظیر دانست و گفت: کار در زندانها فرصتی برای خودشناسی و خودسازی می باشد که در این راستا ما نیز باید ضمن شکرگذاری به خاطر این توفیق خدمتگذاری، در ارائه خدمات به زندانیان و خانواده های آسیب پذیر آنان از هیچ کوششی دریغ نورزیم.

مدیرکل زندانهای کردستان با اشاره به این جمله از ریاست معزز سازمان زندانها در جلسه اخیر شورای مدیران که فرمودند «زندانها هم از نظر ساختاری و هم از نظر رفتاری با سایر دستگاه بسیار متفاوت می باشند»، اظهار نمود: زندان محیط آسیب زاییست لذا روسای زندانها بایستی با آموزش و نظارت مستمر بر پرسنل خود، آنان را از آسیب هایی که متوجه آنان است به دور نمایند.

ابراهیمی «تفکیک و طبقه بندی زندانیان» را یکی دیگر از تاکیدات دکتر جهانگیر دانست و گفت: خوشبختانه در زندانهای استان با توجه به فعالیت های عمرانی در دست اقدام، در آینده نزدیک فضاهای جدیدی به این مراکز اضافه خواهد شد که با اتمام این فعالیت ها امیدواریم موضوع مهم «تفکیک و طبقه بندی زندانیان» در استان تا حد زیادی محقق شود.

این مقام مسئول در استان، کمبود امکانات و اعتبارات را مانع از اجرای دقیق فعالیت های اصلاحی و تربیتی ندانست در این باره اظهار نمود: هنر آن است که بتوان در محدودیت ها و کمبودها بهترین عملکرد را از خود برجای گذاشت که خوشبختانه این مهم در زندانهای کردستان مورد توجه قرار گرفته است که از نمونه های بارز آن می توان به کسب عناوین برتر از سوی اداره کل زندانهای استان در حوزه های مختلف از جمله اشتغال و حرفه آموزی و … اشاره نمود.

وی در ادامه ی سخنان خود، بر توجه ویژه به سربازان تاکید نمود و بیان داشت: سربازان نیز همکاران ما می باشند و بایستی ضمن توجه به آنان از ارائه هرگونه خدمات رفاهی به آنان در طول مدت خدمتشان دریغ نورزید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*