مدیرکل زندانهای کردستان: نقش صدا وسیما در افزایش ۵۹ درصدی کمک های خیرین در جشن گلریزان بی نظیر بود

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان، از حمایت ها و زحمات مدیر رسانه ملی در کردستان که زمینه ساز حضور گسترده مردم در جشن گلریزان و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم ساخت، تقدیر و تشکر نمود.

مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان، در دیدار خود با امان الهی مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان، با تاکید بر نقش بسیار تاثیرگذار و بی بدیل صدا و سیما در افزایش کمک های خیرین در جشن گلریزان امسال، گفت: بدون شک، صدا و سیما نقش بسزایی در فرهنگ سازی امور نیک و خیرخواهانه در جامعه دارد که در این راستا و در جشن گلریزان امسال حمایت های این رسانه موجب شد تا شاهد افزایش ۵۹ درصدی کمک های مردم نوع دوست در کردستان باشیم.

مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان، مبلغ جمع آوری شده در جشن های گلریزان امسال در استان را چیزی حدود یک میلیارد و پنجاه و سه میلیون تومان اعلام نمود و اظهار داشت: شهرستان سنندج با جمع آوری مبلغ ۵۰۴ میلیون تومان در رتبه اول و شهرستان های سقز و بانه نیز به ترتیب با مبالغ ۱۱۳ میلیون تومان و ۱۰۰ میلیون تومان در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.  

ابراهیمی با بیان این مطلب که مسئولین زندانهای استان از تمامی امکانات و ظرفیت ها در مسیر کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد بهره می گیرند بیان نمود: با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد دست آوردهای بسیار خوبی در حوزه زندانبانی اسلامی در کشور بودیم که متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی دقیق، دشمنان نظام همواره با نشر اکاذیب در فضای مجازی سعی داشته اند تا این دست آوردها را زیر سوال ببرند اما خوشبختانه مردم هوشیار و آگاه استان هیچ گاه فریب این توطئه ها و نیرنگ ها را نخواهند خورد.

مدیرکل زندانهای کردستان در ادامه، از افزایش تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در استان بالاخص در حوزه جرائم مالی خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۴۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که ۷۵ درصد از این جمعیت را بدهکاران مالی تشکیل می دهند.

امان الهی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان نیز ضمن حمایت از ستاد دیه استان گفت: با توجه به ظرفیت های بسیار خوبی که در صدا و سیمای استان وجود دارد لذا این مجموعه آمادگی خود را جهت تولید برنامه های مستند از دست آوردهای نظام در حوزه زندانبانی اسلامی اعلام می دارد.

امان الهی با اشاره به این سخن از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرمودند «صدا و سیما نهادی نظارتی و فراقوه ای می باشد»، تاکید نمود: امروزه رسانه ها صرفا یک ابزار خبر رسانی نیستند و در حال حاضر  صدا و سیما در آگاه سازی، فرهنگ سازی و جهت دهی در تمام ابعاد زندگی افراد جامعه نقش برجسته ای دارد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*