مدیرکل زندانهای کردستان: شرکت همسران زندانیان استان در کارگاه های پیشگیری از اعتیاد، طلاق و سایر آسیب های اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان در راستای فرمایشات موکد مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تاکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر کاهش تبعات ناشی از حبسِ سرپرست خانواده، یک دوره کارگاه آموزشی برای خانواده ها ی زندانیان تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان برگزار گردید.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: در این کلاس های آموزشی که در اجرای تفاهمنامه منعقد شده میان شورای اجتماعی وزارت کشور و سازمان زندانها برگزار گردید، آموزش های لازم در خصوص پیشگیری از طلاق، اعتیاد و همچنین سایر آسیب های اجتماعی به ۳۷۵ نفر از همسران و فرزندان زندانیان تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان توسط کارشناس مجرب این حوزه ارائه گردید.

مدیرکل زندانهای کردستان  اعتیاد را یکی از مهم ترین آسیب های اجتماعی در عصر حاضر دانست و گفت: آسیب‌های ناشی از اعتیاد، تمامی شئون فردی و اجتماعی جامعه را در برمی‌گیرد و دامنه آن تا اندازه‌ای است که با هیچ یک از پدیده‌های شوم اجتماعی قابل مقایسه نیست.

ابراهیمی با اشاره به خطر گرفتار شدن برخی خانواده های زندانیان در منجلاب اعتیاد، اظهار داشت: بیکاری، فقر، مشکلات اجتماعی و خانوادگی از جمله مهم ترین علل اعتیاد در جامعه می باشد و از آنجائیکه بسیاری از خانواده های زندانیان با این مشکلات مواجه هستند، لذا ضرورت توجه به این قشر آسیب پذیر جامعه با برگزاری آموزش های پیشگیرانه در حوزه اعتیاد ضروری به نظر می رسد.

وی در رابطه با محتوای آموزش ارتقای مهارت های زندگی و پیشگیری از مفاسد اخلاقی گفت: عناوین این آموزش در خصوص عوامل ایجاد و ترویج فساد اخلاقی، خطرات و آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی و نحوه محافظت در مقابل آنها، آسیب‌های اجتماعی نوظهور در کمین خانواده‌ها، آثار و تبعات بی بند و باری فرهنگی و نحوه کنترل آن می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان همچنین عناوین آموزش‌های طلاق را  آموزش مهارت های استحکام کانون خانواده در مدت حبس سرپرست و آثار نامطلوب طلاق بر کانون خانواده و آینده فرزندان عنوان کرد.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود افزود: این کارگاه های آموزشی با استفاده از روش‌های آموزش مشارکتی طبق برنامه زمان‌بندی شده در زندانهای سقز، مریوان، قروه و همچنین مرکزی سنندج برگزار گردید و با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در سایر مراکز اصلاحی و تربیتی استان نیز اجرایی خواهد شد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*