مدیرکل زندانهای کردستان: زندانبانان نباید به زمان مقید باشند/ خدمات حوزه زندانبانی شبانه روزی است

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در جلسه کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان که با حضور روسای زندانها سطح استان برگزار گردید، ضمن بررسی وضعیت مهارت آموزی در مراکز اصلاحی و تربیتی،  به تبیین سخنان ریاست محترم سازمان جناب آقای دکتر جهانگیر که در جلسه ویدئو کنفرانس مورخ ۲۶/۰۴/۱۳۹۷ بیان نمودند پرداخت.

در ابتدای این جلسه که بیش از ۵ ساعت به طول انجامید، هرکدام از روسای زندانها به ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال و مهارت آموزی در مراکز خود پرداخته و در ادامه، راهکارهای مناسب در جهت توسعه اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در ادامه، مدیرکل زندانهای کردستان با تاکید بر اهمیت شغل زندانبانی گفت: ما زندانبانان باید در خصوص مسئولیت سنگینی که پذیرفته ایم در مقابل خداوند متعال و مردم پاسخگو باشیم و قطعا اجر دنیوی و اخروی این مسئولیت دشوار نزد ایزد منان نیز محفوظ خواهد ماند.

وی در جمع روسای زندانهای استان، توجه به امنیت زندانها را در اولویت قرار داد و اظهار نمود: توجه به امنیت زندانها می بایست بیش از هر چیز مورد توجه قرار گیرد چراکه در غیر این صورت سایر امور زندانبانی از جمله اقدامات اصلاحی و تربیتی نیز تحت الشعاع  قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی در ادامه، یکی از نکات مورد تاکید ریاست محترم سازمان در جلسه ویدئو کنفرانس را توجه به «کاهش جمعیت کیفری زندانها» قلمداد نمود و گفت: کاهش جمعیت کیفری زندانها همواره از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، رئیس محترم قوه قضائیه و ریاست محترم سازمان مورد تاکید واقع شده است که این مهم حاکی از اهمیت این مقوله می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان «بازدید هدفمند قضات» از زندانها را یکی دیگر از موارد مورد تاکید از سوی دکتر جهانگیر دانست و بیان نمود: بازدید قضات از زندانها علاوه بر اینکه آرامش روحی، تخلیه روانی در مددجویان و همچنین رسیدگی به مشکلات قضائی آنان را دی پی خواهد داشت از سوی دیگر موجب خواهد شد تا قضات در جریان میزان موثر واقع شدن مجازات حبس در زندانیان قرار گیرند.

وی پیگیری مجدانه مشکلات زندانیان از سوی روسای زندان ها بالاخص مددکاران را یکی دیگر از خواسته های ریاست سازمان زندانها بیان نمود و در این خصوص گفت: روسا و مسئولین زندانها بایستی ضمن بازدید مستمر از داخل بندها و دیدارهای چهره به چهره با مددجویان در جریان مشکلات آنان قرار گیرند و ضمن پیگیری و بررسی مشکلات زندانیان، نتایج اقدامات صورت گرفته را به آنان ابلاغ نمایند.

مدیرکل زندانهای کردستان با اشاره به این موضوع که زندانبانان نباید به زمان مقید باشند اظهار داشت: یکی از دلایلی که در جامعه از شغل زندانبانی به عنوان یکی از مشاغل سخت و طاقت فرسا یاد می شود این است که خدمات در این مجموعه به صورت ۲۴ ساعته می باشد و به همین دلیل است که امور این مراکز می بایست به صورت تمام وقت مورد رصد واقع شود که این مهم نیز از منویات ریاست محترم سازمان می باشد.

ابراهیمی خطاب به روسای زندانها توجه ویژه به خانواده های زندانیان را یکی دیگر از مهمترین موارد اشاره شده از سوی دکتر جهانیگر دانست و تاکید داشت: انجمن های حمایت زندانیان در راستای ارائه بیش از پیش خدمات به خانواده های زندانیان نیازمند باید از ظرفیت خیرین استفاده نمایند تا به این ترتیب مشکلات این قشر نیازمند جامعه به حداقل ممکن برسد چراکه در صورتی که خانواده های زندانیان آن طور که باید و شاید مورد حمایت واقع نشوند بایستی در آینده منتظر پیوستن آنان به جمع مدجویان مراکز اصلاحی و تربیتی و نهایا افزایش جمعیت کیفری زندانهای استان باشیم.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*