مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با معاون عمرانی استاندار: وجود زندان یک واقعیت و ضرورت اجتماعی است

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در معیت هیأتی از این اداره کل، با ملکی معاون عمرانی استاندار این استان دیدار نمود.

ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در ابتدای این جلسه ضمن تبریک انتصاب ملکی به این سمت، گفت: توفیق خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موهبتی الهی می باشد که در این راستا مسئولین می بایست با درک این فرصت یعنی خدمتگذاری به مردم، موجب خشنودی خداوند متعال را به وجود آورند.

ابراهیمی در ادامه دیدار خود با معاون عمرانی استاندار کردستان با ارائه گزارشی مختصر از فعالیت های عمرانی اجرا شده در زندانهای استان و همچنین کمبود فضا و فرسوده بودن بافت برخی از این مراکز گفت: طی چندسال گذشته اقدامات خوبی در راستای بهسازی و بازسازی مراکز اصلاحی و تربیتی استان صورت گرفته است و سعی شده تا مشکل کمبود فضا در زندانهای استان به حداقل ممکن برسد.

مدیرکل زندانهای کردستان اظهار داشت: زندان محل نگهداری افرادی است که به طور عمد، غیر عمد و یا بنابر دلایلی که ممکن است برخاسته از خود جامعه  نیز باشد، مرتکب فعلی شده اند که قانونگذار آن را جرم تلقی نموده و برای آن مجازات حبس در نظر گرفته  و جهت بازسازگاری اجتماعی در اختیار زندانها قرار داده شده اند تا ضمن اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی آماده حضور در جامعه شوند .

وی افزود: مردم و مسئولین باید به این نکته توجه داشته باشند که پدیده زندان یک واقعیت اجتماعی می باشد و چنانچه زندانها در امر خطیر بازسازگاری اجتماعی مددجویان مورد حمایت واقع نشوند شاهد گسترش آسیب های فراوانی در جامعه خواهیم بود که از این مهم می توان دریافت که ساخت زندانهای جدید با فضا و امکانات کافی یک ضرورت انکارناپذیر در مسیر اجرای دقیق برنامه های اصلاحی و تربیتی می باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*