مدیرکل زندانهای کردستان در حاشیه معارفه رئیس جدید زندان مریوان: تعامل و همدلی در میان پرسنل راهکاری مهم در نیل به اهداف سازمانی می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان در حاشیه آیین معارفه و تکریم رئیس جدید و قدیم زندان مریوان، ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان با رئیس دادگستری، دادستان و فرماندار مریوان دیدار و سپس با کارکنان زندان این شهرستان نشستی صمیمی برگزار و به استماع سخنان کارکنان و بررسی مشکلات آنان پرداخت.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با سالارزاده رئیس دادگستری و علیزاده دادستان مریوان ضمن معرفی طیب نادری به عنوان رئیس جدید زندان و تقدیر از زحمات پیام ذکری رئیس سابق آن زندان، نیروی انسانی کارآمد را یکی از مولفه های مهم در دست یابی به اهداف سازمانی دانست و در این خصوص گفت: خوشبختانه بهره مندی زندانهای استان از نیروهای توانمند و دلسوز، یکی از عوامل موثر در تحقق نسبی اهداف سازمانی و برنامه های اصلاحی و تربیتی با توجه به تمام محدودیت های منابع مالی و سرانه فضای آموزشی و فرهنگی است که همین امر باعث کسب عناوین برتر از سوی اداره کل زندانهای کردستان در حوزه های مختلف اصلاحی و تربیتی شده است.

ابراهیمی کمبود فضای فیزیکی را یکی از مهمترین دغدغه های اکثر زندانهای تابعه بویژه زندان مریوان دانست و بیان داشت: یکی از ملزومات مهم در اجرای اهداف اصلاحی و تربیتی فضای فیزیکی است که علیرغم کمبود اعتبارات برای ساخت زندانهای جدید، تلاش شده است تا با بهره وری از اعتبار موجود نسبت به بازسازی، بهسازی و تغییر کاربری بخش هایی از زندان اقدام و این محدودیت ها تا حد امکان از بین برود.

در این دیدار سالارزاده رئیس دادگستری مریوان نیز مردم این شهرستان را مردمی خونگرم دانست و گفت: مسئولیت در نظام مقدس اسلامی امانتی است که به صورت موقت به افراد سپرده می شود و ما نیز باید با ارائه خدمات صادقانه به مردم عزیز میهن اسلامی امانتدار خوبی برای نظام باشیم. ایشان در ادامه سخنان خود خواستار توجه بیش از پیش به موضوع تفکیک و طبقه بندی زندانیان شد.

ابراهیمی مدیرکل زندانهای استان در ادامه سفر خود به شهرستان مریوان با فرماندار این شهر نیز دیدار و رئیس جدید این زندان را معرفی نمود. در این دیدار مدیرکل زندانهای استان ضمن تقدیر و تشکر از بیش از ۴ سال خدمت صادقانه پیام ذکری رئیس سابق زندان مریوان گفت: مدیریت مراکز حساسی همچون زندانها کاری بس دشوار است که نیازمند انسان هایی است که با باور اهداف خداپسندانه زندانبانی اسلامی و با انگیزه و تعهد و تخصص در این عرصه تلاش نمایند که آقای ذکری نمونه ای از این افراد بود که به حول و قوه الهی آقای نادری رئیس جدید نیز دارای این توانمندی های ارزشمند می باشد.

ابراهیمی حمایت های بی دریغ فرماندار مریوان از زندان این شهرستان بخصوص انجمن حمایت از زندانیان را قابل تقدیر دانست و بیان نمود: رسالت سازمان زندانها، بازاجتماعی نمودن افراد نابهنجار و بزهکار جامعه با اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی است که در این مسیر سخت و خطیر حمایت مسئولین ارشد شهرستان و سایر دستگاه ها لازم می باشد.  

در ادامه این دیدار، ابراهیمی مدیرکل زندانهای استان خواستار همکاری فرماندار در تهیه زمین مناسب برای انتقال زندان به خارج از شهر شد و گفت: کمبود فضا مهم ترین مشکل زندان مریوان است که امیدواریم در آینده با تهیه زمینی مناسب و ساخت زندان جدید بستر مطلوب برای اصلاح و تربیت زندانیان فراهم شود.

بخش پایانی سفر مدیرکل زندانهای استان به شهرستان مریوان بازدید از زندان و معرفی رئیس زندان جدید به کارکنان بود. در حاشیه این معارفه مدیرکل زندانهای استان در یک محیط صمیمانه و دوستانه به سخنان کارکنان و بیان مشکلات آنها گوش سپرد و به بررسی مشکلات اقدام نمود.

ابراهیمی در این دیدار با تاکید بر نقش زندانبانان در ارتقاء امنیت و سلامت جامعه افزود: چنانچه برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندانها به درستی اجرا گردد قطعا دیگر شاهد بازگشت مجدد زندانیان به چرخه جرم نخواهیم بود و این به معنی داشتن جامعه ای با حداقل نابهنجاری ها خواهد بود.

وی خطاب به پرسنل زندان مریوان، خودسازی را مولفه ای مهم در میزان تاثیرگذاری برنامه های اصلاحی و تربیتی در ذهن و روح زندانیان دانست و گفت: پرسنل شاغل در زندان به طور مستقیم با زندانیان و خانواده های آنان در ارتباط هستند لذا رفتار و کردار صحیح پرسنل و توجه به کرامت انسانی و حقوق شهروندی زندانیان قطعا تاثیرات مطلوبی خواهد داشت و باعث اصلاح رفتار و فکر زندانی خواهد شد.

ابراهیمی در پایان سخنان خود تعامل و همکاری پرسنل را راهکاری اساسی و مهم در تحقق اهداف سازمانی دانست و اظهار داشت: وجود حس همدلی به همراه صعه صدر در میان کارکنان زندانها، دشواری های این شغل حساس و خطیر را تا حد زیادی کاهش خواهد داد و کمک خواهد کرد تا مسئولانه و متعهدانه و با انگیزه و ایمان به اهداف بزرگ زندانبانی اسلامی مسیر پرتلاطم بازاجتماعی نمودن زندانیان و کاهش آسیب های اجتماعی جامعه هموار گردد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*