اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان

مدیرکل زندانهای کردستان در جمع روسای زندانهای استان: در انجام تکالیف رضای خداوند را ملاک قرار دهید که از همه اهداف متعالی تر است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان پنجمین کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندانهای این استان با حضور مدیرکل زندانها، و اعضای کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان تشکیل گردید.

در این جلسه ضمن بررسی مصوبات جلسات قبل ، روسای زندانها به ارائه گزارشاتی در خصوص فعالیت های صورت گرفته در حوزه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان پرداختند.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این جلسه، کمک به اشتغال و حرفه آموزی زندانیان را راهکاری مهم در جهت بازگشت شرافتمندانه و سعادتمندانه آنان به جامعه دانست و در این باره گفت: اگر برای مددجویان به صورت هدفمند برنامه ریزی نشود پس از آزادی مجددا شاهد ارتکاب جرم و بازگشت مجددشان به زندانها خواهیم بود که کمک به مهارت آموزی در آنان می تواند در رفع این معضل چاره ساز باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان با اشاره به اهداف و فواید اشتغال و حرفه آموزی زندانیان اظهار داشت: اگر اوقات فراغت زندانیان با استفاده از فعالیت های حرفه آموزی و اشتغالزایی پر شود، علاوه بر اینکه از پرورش افکار مجرمانه در ذهن آنها پیشگیری خواهد شد، شرایطی به وجود خواهد آمد که پس از آزادی از زندان نیز می توانند با کسب مهارت شغلی به عنوان نیروی کار مفید در جامعه فعالیت نمایند.

ابراهیمی با ابراز خرسندی از وضعیت اشتغال مددجویان در زندانها گفت: خوشبختانه با مقایسه آمار اشتغال مددجویان در آبان ماه و مهرماه سال جاری شاهد افزایش ۱۴ درصدی تعداد زندانیان مشغول به کار در مراکز اصلاحی و تربیتی استان می باشیم.

مدیرکل زندانهای کردستان هم چنین از افزایش آمار اعطای گواهینامه های مهارت به زندانیان خبر داد و بیان نمود: از آنجائیکه تعاملات بسیار خوبی میان زندانهای کردستان و مراکز فنی و حرفه ای وجود دارد لذا تعداد گواهینامه های فنی و حرفه ای که در آبان ماه به مددجویان اعطا شده نسبت به ماه گذشته رشدی ۲۲ درصدی را از خود نشان می دهد. 

وی دراین راستا افزود: در خصوص رشته های صنایع دستی نیز با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شاهد رشد ۱۹ درصدی مددجویان دارای مهارت شده در این حوزه نیز می باشیم.

ابراهیمی در پایان سخنان خود خدمت به زندانیان و خانواده های آسیب دیده آنان را دارای اجری فراوان نزد خداوند متعال دانست و بیان نمود: از آنجائیکه اشتغال به دغدغه ای مهم در جامعه تبدیل شده و بیکاری نیز از مهم ترین دلایل وقوع جرم در جامعه محسوب می شود، لذا روسای زندانها نیز می بایست با تلاش، پشتکار و مطالعه در حوزه اشتغال و حرفه آموزی، رضای خداوند متعال را که از همه اهداف متعالی تر است ملاک قرار داده تا به این ترتیب از اجر دنیوی و اخروی این کار خداپسندانه بهره مند شوند.

SONY DSC

SONY DSC SONY DSC

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*