مدیرکل زندانهای کردستان: تفکیک و طبقه بندی زندانیان همواره از اولویت های مهم در زندانهای استان می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان دکتر رشیدی معاون قضائی دادگستری کل استان در معیت اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان از زندان مرکزی سنندج بازدید نمودند.

در این بازدید ضمن حضور در قسمت های مختلف این مجموعه اصلاحی و تربیتی از جمله کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی، اماکن فرهنگی و ورزشی، واحد بهداشت و درمان و … ، روند اجرای فعالیت های بازپرورانه در این مرکز مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه  بازدید همچنین از فعالیت های عمرانی که در زندان مرکزی سنندج و در راستای افزایش فضای فیزیکی جهت ارائه هرچه بیشتر و بهتر خدمات اصلاحی و تربیتی به مددجویان در حال اجرا می باشد نیز بازدید به عمل آمد.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این بازدید، کمبود فضا را یکی از مشکات مهم در زندانهای استان بالاخص زندان مرکزی سنندج برشمرد و گفت: تمامی دست آوردهای مثبتی که در زندانهای استان و در حوزه های مختلف اصلاحی و تربیتی از جمله خدمات بهداشتی و درمانی، ورزشی، اشتغالزایی و حرفه آموزی، فرهنگی و … به دست آمده با توجه به امکانات و فضاهای محدود فیزیکی حاصل شده است.

ابراهیمی بهبود فضای فیزیکی زندان را زمنیه ساز ارائه هرچه بهتر و با کیفیت تر خدمات اصلاحی و تربیتی به زندانیان و همچنین هدفمند شدن هرچه بیشتر مجازات حبس برشمرد و در این خصوص اظهار داشت: رسالت سازمان زندانها کمک به بازاجتماعی نمودن مددجویان جهت حضور مجدد و موثر در جامعه می باشد که این مهم در گرو وجود فضای کافی، استاندارد و همچنین امکانات لازم در این خصوص می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان از پیشرفت ۸۵ درصدی ساخت اندرزگاه جدید زندان مرکزی سنندج خبر داد و بیان نمود: با اضافه شدن این مجموعه جدید به زندان مرکزی سنندج شاهد افزایش فضای خوابگاهی، کارگاه های حرفه آموزی، فضاهای فرهنگی و … خواهیم بود که این موضوع قطعا تاثیر بسزایی در کمیت و کیفیت برنامه های اصلاحی و تربیتی و نهایتا افزایش سلامت اجتماعی در جامعه خواهد داشت.

ابراهیمی این عضو شورای قضائی استان تفکیک و طبقه بندی هرچه بهتر زندانیان را یکی دیگر از اهداف ساخت اندرزگاه جدید زندان مرکزی سنندج دانست و بیان داشت: تفکیک و طبقه بندی زندانیان همواره از اولویت های مهم در زندانهای استان می باشد که دست یابی کامل به این موضوع نیز در گرو وجود فضای کافی و استاندارد خواهد بود.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*