مدیرکل زندانهای کردستان: افزایش ۵۹ درصدی کمک های خیرین در جشن های گلریزان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان ستاد دیه این استان با حضور گروسی رئیس کل دادگستری و رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان، ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان و سایر اعضای معتمد این ستاد مردمی تشکیل جلسه داد.

 اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در ابتدای این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده و باشکوه مردم، مسئولین، خیرین و تمامی اقشار جامعه در جشن های گلریزانی که در سطح استان برگزار شد گفت: خوشبختانه جشن های گلریزان امسال در مرکز استان و همچنین سایر شهرستان ها به برکت حضور گرم مردم نیک اندیش کردستانی از شکوه و عظمت خاصی برخوردار بود که افزایش ۵۹ درصدی مبالغ جمع آوری نسبت به سال گذشته، مهر تاییدی بر این ادعا می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان، مبلغ جمع آوری شده در جشن های گلریزان رمضان امسال در استان را چیزی حدود یک میلیارد و پنجاه و سه میلیون تومان اعلام نمود و اظهار داشت: شهرستان سنندج با جمع آوری مبلغ ۵۰۴ میلیون تومان در رتبه اول و شهرستان های سقز و بانه نیز به ترتیب با مبالغ ۱۱۳ میلیون تومان و ۱۰۰ میلیون تومان در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

ابراهیمی تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در استان را ۳۶۴ نفر اعلام نمود و اظهار داشت: برای آزادی تمامی زندانیان جرائم غیرعمد در استان بیش از ۳۰ میلیارد تومان نیاز می باشد و مبالغ جمع آوری شده در جشن های گلریزان جوابگوی آزادی تعداد محدودی از زندانیان جرائم غیرعمد در استان خواهد بود که برای آزادی تعداد بیشتری از اینگونه زندانیان، کماکان نیازمند حضور و حمایت های بیش از پیش مردم، خیرین و مسئولین می باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان با تاکید بر این موضوع که نمایندگان مردم در ستاد دیه استان با حساسیتِ تمام، ناظر بر نحوه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با استفاده از کمک های مردم و خیرین می باشند افزود: خوشبختانه تمامی اعضای ستاد دیه کردستان را خیرین، معتمدین و چهره های سرشناس استان تشکیل می دهند که این موضوع موجبات اعتماد بیش از پیش مردم به این مجموعه را سبب شده است.

وی در پایان سخنان خود اظهار نمود: از مجموع زندانیان جرائم غیرعمد استان ۲۸۷ نفر به دلیل بدهکاری مالی، ۵۶ نفر مهریه و نفقه و ۲۱ نفر نیز به دلیل تصادف و حوادث کارگاهی در مراکز اصلاحی و تربیتی استان تحمل حبس می نمایند.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*