مدیرکل زندانهای کردستان: اعطای ۵۴۲ گواهینامه مهارت به مددجویان زندانهای استان در سه ماهه اول سال جاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای این استان با اشاره به نقش مهارت شغلی در جلوگیری از گرایش به اعتیاد و سایر بزهکاری ها در جامعه گفت: در حال حاضر مددجویان زندانهای استان در بیش از ۵۵ رشته فنی و حرفه ای و صنایع دستی در حال کسب مهارت می باشند.

مدیرکل زندانهای کردستان با بیان این مطلب که تمامی سرفصل های مهارت آموزی در زندانهای استان براساس نیاز بازار کار طرح ریزی شده است اظهار نمود: رشته هایی که به مددجویان آموزش داده می شود در راستای مهارت افزایی و ایجاد کسب و کار برای آنان پس از آزادی آنان از زندان می باشد که از آن جمله می توان به  آموزش رایانه، مکانیک خودرو، برق ساختمان، نقشه کشی، قالیبافی، تابلو فرش، ساخت سازهای سنتی، معرق کاری، منبت کاری، بنای ساختمانی و … اشاره نمود.

ابراهیمی آموزش های فنی و حرفه ای در زندانها را بسیار با اهمیت دانست و در این خصوص گفت: یادگیری آموزش‌های فنی و مهارتی برای مددجویان علاوه بر اینکه زمینه اشتغال برای آنان و کسب روزی حلال را فراهم می نماید از سوی دیگر موجبات آرامش روحی در مدت زمان تحمل حبس را فراهم نموده و آنان را از بسیاری آسیب ها نیز مصون خواهد نمود.

مدیرکل زندانهای کردستان از ارائه ۶۱۶۷۶۷ نفر ساعت آموزش به مددجویان زندانهای استان در سال ۹۶ خبر داد و گفت: این آموزش ها در رشته های فنی و حرفه ای ۴۷۳۲۵۲ نفر ساعت، کشاورزی ۱۱۷۱۴۰ نفر ساعت، صنایع دستی ۱۵۰۷۵ نفر ساعت و خدمات ۱۱۳۰۰ نفر ساعت بوده است.

ابراهیمی افزود: اداره کل زندانهای کردستان در راستای انجام رسالت سازمانی خود با برنامه‌ریزی و رویکردی جدید، تمام تلاش خود را بکار گرفته تا با ارائه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و فراهم نمودن زمینه اشتغال، موجبات بازگشت زندانیان به جامعه  و توانمندسازی شان را فراهم نماید که اعطای ۷۹۸۱ گواهینامه مهارت به زندانیان استان در سال ۹۶ مهر تاییدی بر این ادعا می باشد.

مدیرکل زندانهای استان آمار اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای کردستان و در سه ماهه اول سال ۹۷ را نیز قابل قبول ارزیابی نمود و اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال ۷۸۸ نفر از مددجویان زندانهای استان در کلاس های آموزش فنی و حرفه ای و صنایع دستی شرکت نموده اند که ۵۴۲ نفر از آنان پس از کسب مهارت و شرکت در آزمون موفق به اخذ گواهینامه فنی و حرفه ای شده اند.

این مقام مسئول کمک به اشتغال مولد زندانیان را یکی از مهمترین راهکارها در مسیر هدفمند نمودن مجازات حبس دانست و در این باره گفت: آمارها حاکی از آن است که در سه ماهه اول سال جاری حدود ۷۵۰ نفر از مددجویان زندانهای استان در کارگاه های داخل و یا خارج از زندان مشغول به کار بوده و با کسب درآمد برای خود و خانواده هایشان روزی حلال به دست می آورند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*