مدیرکل زندانهای کردستان از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی کامیاران بازدید نمود

مدیرکل زندانهای کردستان از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی کامیاران بازدید نمود

به گزارش روابط عمومی اداره زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای این استان در معیت معاون اداری مالی، رئیس اداره حفاظت اطلاعات و همچنین رئیس اداره فنی و عمرانی از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی کامیاران بازدید نمود.

در این بازدید ضمن دیدار چهره به چهره با مددجویان و رسیدگی به مشکلات آنان، از قسمت های مختلف این مجموعه اصلاحی و تربیتی بازدید و وضعیت موجود مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با مددجویان با اشاره به این حدیث از پیامبر اکرم (ص) که فرمودند «یک ساعت تفکر بهتر از هفتاد سال عبادت است» گفت: شما مددجویان باید در مدتی که در زندان حضور دارید و با توجه به شرایط مساعدی که برایتان در این مراکز فراهم شده است، درباره گذشته خود و دلایلی که موجب حضور شما در زندان را به وجود آورده تفکر کنید و با همت و تلاش خود و همراهی و همکاری مسئولین زندان، حرکت در مسیر بازگشت سعادتمندانه به جامعه را با گام هایی استوار آغاز نمایید.

ابراهیمی در ادامه بازدید خود از اماکن مختلف مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی کامیاران بر اهمیت حفظ و نگهداری از بیت المال تاکید نمود و افزود: از ديدگاه اسلام توجه به مصرف صحیح بيت المال و اموال عمومي، نشانه ايمان و تقو است که قطعا در مراکزی همچون زندانها این موضوع دارای اهمیتی به مراتب بیشتر است.

مدیرکل زندانهای کردستان در ادامه سخنان خود خواستار تعامل دوسویه و هدفمند با دستگاه قضا در شهرستان شد و گفت: خوشبختانه یکی از خصوصیات بارز زندانهای کردستان همکاری و تعامل با دادگستری ها در استان می باشد که این موضوع علاوه براینکه تسریع در امور زندانبانی را در پی خواهد داشت تاثیر بسزایی در رفع مشکلات قضائی مددجویان نیز دارد.

این مقام مسئول توسعه کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی را خواستار شد و اظهار داشت: از آنجائیکه که در حال حاضر اشتغال به دغدغه ای مهم در جامعه تبدیل شده و یکی از دلایل مهم ارتکاب جرم در جامعه نیز همین موضوع می باشد لذا مسئولین زندانهای استان می بایست اشتغال و حرفه آموزی در این مراکز را به صورت جهادی و بسیجی وار پیگیری نمایند تا به این ترتیب شاهد توسعه هرچه بیشتر اشتغال در جامعه و در نتیجه کاهش آسیب های اجتماعی باشیم.

IMG_2584

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*